Pūce piektdien varētu paziņot par Ušakova atstādināšanu

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Juris Pūce (AP) piektdien, 5.aprīlī, varētu paziņot par Rīgas domes priekšsēdētāja Nila Ušakova (S) atstādināšanu no amata, liecina aģentūras LETA rīcībā esošā neoficiālā informācija.

Likums par pašvaldībām nosaka, ja domes priekšsēdētājs nepilda likumos noteiktos pienākumus, vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs pēc tam, kad ir saņemts attiecīgā domes priekšsēdētāja paskaidrojums, ar motivētu rīkojumu var atstādināt viņu no amata pienākumu pildīšanas.

Domes priekšsēdētājam 30 dienu laikā pēc šāda lēmuma ir tiesības griezties tiesā ar iesniegumu par ministra rīkojuma atcelšanu. Ja ar tiesas spriedumu rīkojums tiek atcelts, domes priekšsēdētājs par laika posmu, kurā viņš bija atstādināts no amata pienākumu pildīšanas, saņem algu.

Pašlaik Pūce par savu lēmumu oficiāli nav paziņojis, taču aģentūras LETA rīcībā esošā informācijas liecina, ka attiecīgais rīkojums ir sagatavots.

Kā ziņots, VARAM konstatējusi virkni iespējamu likumu pārkāpumu pašvaldības SIA Rīgas satiksmes uzraudzībā un Rīgas domes darbā, par kuriem Ušakovam bija jāsniedz paskaidrojumi.

Paskaidrojumu sniegšanai tika dota nedēļa laika, un pēdējais termiņš bija 28.marts.

Ušakovs marta nogalē nosūtījis atbildes vēstuli pa pastu. Viņš uzskata, ka ir atspēkojis visus Pūces izteiktos pārmetumus par savu darbību.

Ušakovs žurnālistiem arī pauda viedokli, ka Pūces sagatavotais pieprasījums sniegt paskaidrojumus bija juridiski vājš un politizēts.

Tikmēr Pūce norādījis, ka viņu Ušakova publiskie izteikumi nepārsteidz .

VARAM juristi aprīļa pirmajā nedeļā pabeigs izvērtēt Ušakova sniegtās atbildes, 3.aprīlī pastāstīja Pūce. Pēc tam ministrs pieņems lēmumu par turpmāko rīcību attiecībā ar Ušakovu.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas