Pūļa finansējuma platformām Igaunijā būs jāsaņem licence

Pēdējos gados pasaulē un Baltijā attīstījušās kolektīvās finansēšanas platformas, kur uzņēmumi un iniciatīvas grupas finansējumu bieži var piesaistīt izdevīgāk nekā bankās. Igaunijā no novembra šīm platformām, lai turpinātu darbību, būs jāsaņem valsts finanšu regulatora apstiprinājums, vēsta Igaunijas sabiedriskais medijs ERR.

Tas saistīts ar ES regulu kolektīvās finansēšanas jomā, kas stāsies spēkā 10.novembrī. Tiesību aktā paredzēts gadu ilgs pārejas periods, kad esošajām platformām dots laiks saņemt nepieciešamo darbības licenci. Igaunijas Finanšu uzraudzības iestādes valdes priekšsēdētājs Kilvars Keslers (Kilvar Kesler) norādījis, ka iestāde pēc šāda principa ļāvusi nozares uzņēmumiem strādāt jau līdz šim.

Lasiet arī: Igaunijā atkāpjas kultūras ministre

«Tirgus atvēršana nozīmē vienotus nosacījumus kolektīvās finansēšanas uzņēmumu darbībai visā Eiropas tirgū. Proti, tiks ieviests kopējs ieguldītāju aizsardzības prasību kopums. Tas tiks panākts ar pienākumu atklāt informāciju investoriem, interešu konfliktu novēršanu un mazināšanu kolektīvās finansēšanas uzņēmumos un ar tehnoloģisko risku pārvaldību,» skaidrojis Keslers, kurš piebildis, ka iestādes loma būs uzraudzīt regulas prasību pildīšanu nozares uzņēmumos.

Finanšu regulatora vadītājs arī uzsvēris, ka, no ziedotāju un ieguldītāju puses raugoties, jaunā kārtība nepanāks to, ka naudas iemaksātājiem nebūs iespējas zaudēt daļu vai visu ieguldīto. Netiks novērsta arī iespēja, ka sabiedriskā kārtā finansētais projekts var vienkārši neizdoties, amatpersonas teikto citēja ERR.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas