Pūļa imunitāti pret Covid-19 Latvijā varētu sasniegt vēlāk, nekā cerēts

Pūļa imunitāti pret Covid-19 Latvijā varētu sasniegt augustā vai septembrī, otrdien, 23.februārī, valdības un Krīzes vadības padomes kopsēdē atzina veselības ministrs Daniels Pavļuts (AP).

Aicināts nosaukt aptuvenu laiku, kad plašas vakcinēšanas rezultātā valstī varētu sasniegt pūļa imunitāti, ministrs atzina, ka patlaban dzīvojam augstas neziņas apstākļos ar daudziem nezināmajiem. 

Pavļuts rezumēja, ka pūļa imunitātes sasniegšana būs atkarīga no vakcīnu pret Covid-19 pieejamības un cilvēku vēlmes potēties.

«Nav izredžu līdz gada vidum sasniegt pūļa imunitāti, kad 70% no sabiedrības būtu saņēmusi abas pret Covid-19 vakcīnas potes. Pūļa imunitātes reālistiskākais mērķis ir vasaras beigas – augusts vai septembris,» klāstīja Pavļuts.

Lasiet arī: Ar Covid-19 saslimušie Baltijā. Latvijā – 669, Lietuvā – 482, Igaunijā – 962

Savukārt, runājot par prioritārajām potējamām grupām –  senioriem, sociālo aprūpes centru iemītniekiem, cilvēkiem ar hroniskām saslimšanām –, veselības ministrs prognozēja, ka lielākā daļa šo grupu iedzīvotāju varētu tikt vakcinēta līdz maijam vai jūnijam, bet arī šīs prognozes piepildīšanās būs atkarīga no pošu pieejamības un iedzīvotāju gatavības vakcinēties.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas