Pulks: Rīgas dome 17 miljonus atdod bez konkursa

Piecu gadu laikā Rīgas domes Vienotās informācijas sistēmas uzturēšanai no pilsētas budžeta bez atklāta konkursa ir iztērēti vairāk nekā 17 miljoni eiro. Politiķim Olafam Pulkam (Vienotība) ir aizdomas par konkrētu pašvaldības amatpersonu savtīgu ieinteresētību.

Rīgas domes Vienotības deputātu frakcijas priekšsēdētāja vietnieks Olafs Pulks ir nosūtījis vēstules Ģenerālprokuroram Ērikam Kalnmeieram, Konkurences padomes priekšsēdētājai Skaidrītei Ābramai un Valsts kontrolierei Elitai Krūmiņai aicinot izvērtēt Rīgas domes amatpersonu rīcību bez konkursa izvēloties pakalpojuma sniedzēju domes vienotās informācijas sistēmas uzturēšanas un papildināšanas nodrošināšanai. Piecu gadu laikā Rīgas domes Vienotās informācijas sistēmas uzturēšanai no pilsētas budžeta bez atklāta konkursa ir iztērēti vairāk nekā 17 miljoni eiro.

«Septiņpadsmit miljonu eiro piešķiršana kādai konkrētai firmai bez konkursa, bez iespējas citiem uzņēmējiem piedāvāt savu pakalpojumu un cenu rada aizdomas par konkrētu augstu pašvaldības amatpersonu savtīgu ieinteresētību,» uzskata Pulks.

Deputāts uzskata, ka iepirkumu procedūra ir notikusi apstākļos, kuros nav bijusi pilnvērtīga konkurence, turklāt izstrādātā sistēma dublē jau esošu domes informācijas sistēmu. Deputāts pauž bažas, ka iepirkuma procedūra ir pieskaņota vienam uzņēmumam ZZ Dats, kas varētu būt saistīs ar Rīgas domes vadību.

2013.gadā Rīgas domes Vienotās informācijas sistēmas uzturēšanai tika tērēti 3,7 miljoni, 2014.gadā 8,2 miljoni, bet 2016.gadā 5,2 miljoni eiro, informē partijas Vienotība Rīgas domes deputātu frakcijas referente Ieva Graudiņa-Šutko.

BNN iepriekš vēstīja, ka Pulks nosūtījis Rīgas domes priekšsēdētājam Nilam Ušakovam nosūtīta vēstule, aicinot iesniegt detalizētu Rīgas pilsētas sabiedriskā transporta pakalpojuma pašizmaksas un tarifa atšifrējumu braucieniem Rīgas satiksmes un Rīgas mikroautobusu satiksmes maršrutos, sakot, ka rīdziniekiem ir jāzina kā Rīgas satiksme aprēķina braukšanas maksu.

Papildus tam, BNN iepriekš vēstīja arī to, ka Pulks ir nosūtījis vēstuli Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) priekšnieka pienākumu izpildītājai Ilzei Jurčai, lūdzot veikt pārbaudi, vai Rīgas domes (RD) priekšsēdētājs Nils Ušakovs un partija Saskaņa izmanto pašvaldības kapitālsabiedrību un Rīgas domes līdzekļus, lai popularizētu Nila Ušakova privāto Facebook profilu.

Ref: 225.000.103.501

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas