Pulks: Rīgas pašvaldības sociālo tīklu kontus uztur rīdzinieki; KNAB izmeklē

«Rīgas pašvaldības sociālo tīklu konti ir izveidoti par rīdzinieku naudu un tos nevar nelikumīgi privatizēt, lai veicinātu savu politisko mērķu sasniegšanu,» ar publisku paziņojumu klajā nāk Rīgas domes Vienotības frakcijas priekšsēdētāja vietnieks Olafs Pulks.

Sekojot šai kroplīgajai loģikai, var pārņemt arī kādu domes automašīnu vai datoru, jāuzsāk tikai ar tiem saistīto izdevumu segšana no savas kabatas,» saka Pulks.

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) ir uzsācis Rīgas domes Vienotības frakcijas priekšsēdētāja vietnieka Pulka iesniegumā minētu faktu pārbaudi par iespējamo administratīvā resursa izmantošanu politiskās aģitācijas veikšanai sociālajos tīklos.

BNN iepriekš ziņoja, ka pārbaude balstīta uz Pulka iesniegumu, lūdzot veikt pārbaudi, vai Rīgas domes priekšsēdētājs Nils Ušakovs un partija Saskaņa izmanto pašvaldības kapitālsabiedrību un Rīgas domes līdzekļus, lai popularizētu Ušakova privāto Facebook profilu.

Arī raidījums De facto ir izpētījis, ka šī nauda tiek izmantota Rīgas domes un partijas Saskaņa priekšsēdētāja Nila Ušakova privāto kontu popularizēšanai, uzsver Vienotības pārstāvis.

Deputāts uzskata, ka, pārņemot Rīgas pilsētas sociālo tīklu kontu administrēšanu savā pārziņā, un turpmāk to apmaksājot no saviem personiskajiem līdzekļiem, Rīgas domes priekšsēdētājs Nils Ušakovs izmanto domes administratīvo resursu, lai, tuvojoties pašvaldību vēlēšanām, īstenotu slēpto priekšvēlēšanu aģitāciju.

Rīgas dome 2016.gada pašvaldības budžetā paredzēja papildus izdevumus aptuveni 700 000 eiro apmērā, lai interneta portālos un sociālajos tīklos komunicētu ar rīdziniekiem, iepriekš ziņoja Pulks.

Valsts valodas centrs sodījis Rīgas domes priekšsēdētāju par pašvaldības saziņu sociālajos tīklos svešvalodā. Nils Ušakovs paziņojis, ka turpmāk Rīgas domes Facebook lapas krieviski un angliski uzturēs pats kopā ar kolēģiem par personiskajiem līdzekļiem.

Ref: 225.000.103.718

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas