bnn.lv  Latviski    bnn-news.com  English    bnn-news.ru  По-русски
Trešdiena 24.07.2019 | Vārda dienas: Krista, Kristiāna, Kristiāns, Kristīna, Kristīne
LatviaLatvija

Puntuļa biroju vadīs līdzšinējā KM parlamentārā sekretāre Zeimule

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(Balsojumu nav)

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Marika Zeimule un kultūras ministrs Nauris Puntulis

Kultūras ministra Naura Puntuļa (VL–TB/LNNK) biroju vadīs līdzšinējā Kultūras ministrijas (KM) parlamentārā sekretāre Marika Zeimule (VL–TB/LNNK), kuras vietu savukārt ieņems aizvadīto XXVI Vispārējo latviešu Dziesmu un XVI deju svētku izpilddirektore Eva Juhņēviča.

Kā informēja Puntuļa padomniece Inga Vasiļjeva, Zeimule ieguvusi maģistra grādu uzņēmējdarbības un iestāžu vadībā. No 2014. līdz 2018.gadam viņa vadījusi vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministru Eināra Cilinska (VL–TB/LNNK), Romāna Naudiņa (VL–TB/LNNK) un Kaspara Gerharda (VL–TB/LNNK) birojus, bet pirms tam ieguvusi pieredzi vairākās kultūras nozarēs un kultūrizglītības iestādēs, tostarp vadījusi Madonas Mākslas skolu. No 2018. līdz 2019.gadam viņa bijusi KM parlamentārā sekretāre.

Tikmēr Juhņēviča, kura ieguvusi maģistra grādu kultūras menedžmenta specialitātē, darbojusies sabiedrisko attiecību uzņēmumā DDB Porter Novelli, sabiedrisko attiecību aģentūrā Nords Event Communications, reklāmas aģentūrā McCann Rīga, kā arī vadījusi Jūrmalas pilsētas domes Mārketinga nodaļu.

Ministra ārštata padomnieks juridiskajos jautājumos būs Gaidis Bērziņš.

Viņš ir zvērināts advokāts, nacionālās apvienības Visu Latvijai!–Tēvzemei un brīvībai/LNNK (VL–TB/LNNK) priekšsēdētāja vietnieks un valdes loceklis, Latvijas Universitātes Juridiskās fakultātes Civiltiesisko zinātņu katedras lektors Gaidis Bērziņš.

Vasiļjeva informēja, ka Bērziņš pildījis tieslietu ministra amata pienākumus no 2006. līdz 2009.gadam, no 2011.līdz 2012.gadam, kā arī 2014.gadā. Tāpat viņš bijis 10. un 12.Saeimas deputāts. Iepriekšējā Saeimā Bērziņš vadīja Saeimas Juridisko komisiju. Bērziņš ir VL–TB/LNNK biedrs kopš 1988.gada.

Savukārt par ministra padomnieci sabiedrisko attiecību jautājumos kļuvusi Vasiļjeva, kura ieguvusi mākslas maģistra grādu.

Vasiļjevai ir vairāk nekā 20 gadu pieredze sabiedrisko attiecību projektos Latvijas kultūras jomā, kā arī viņa bijusi XXV un XXVI Vispārējo latviešu Dziesmu un XVI Deju svētku sabiedrisko attiecību vadītāja.

Kā norādīja pats Puntulis, viņam ir svarīgi izveidot sabalansētu biroju. Puntulis skaidroja, ka viņa izvirzīto mērķu īstenošanai nepieciešami nozares profesionāļi, un šobrīd vēl turpinoties pārrunas ar citiem potenciālajiem padomniekiem.

Kā ziņots, Saeima pirmdien ārkārtas sēdē Puntuli apstiprināja par kultūras ministru.

Šīs amats atbrīvojās pēc līdzšinējās ministres Daces Melbārdes (VL–TB/LNNK) ievēlēšanas par Eiropas Parlamenta deputāti.

Lūgumu kultūras ministra amatā apstiprināt Puntuli Saeimā bija iesniedzis Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV). Puntuli izvirzīja VL–TB/LNNK.

Par Puntuļa iecelšanu kultūras ministra amatā nobalsoja 63 deputāti, savukārt 20 deputāti balsoja pret.

Puntulis līdz šim bija Rīgas domes deputāts un pēc viņa kļūšanas par kultūras ministru, darbu pašvaldības deputāta amatā atbilstoši pašvaldību vēlēšanu rezultātiem varētu sākt pedagogs Jānis Atis Krūmiņš (VL–TB/LNNK). Viņš apliecinājis gatavību kļūt par Rīgas domes deputātu.

Puntulis savulaik bijis rokgrupas Pērkons solists un 90.gados kļuva par Latvijas Nacionālās operas solistu. No 1995. līdz 2000.gadam viņa bija Latvijas Mūzikas akadēmijas (LMA) solo dziedāšanas katedras vadītājs.

Politiķis LMA ieguvis maģistra grādu dziedāšanā un pedagoģijā.

Rīgas domē viņš tika ievēlēts otro sasaukumu pēc kārtas un tajā vadīja arī VL–TB/LNNK frakciju.


Pievienot komentāru

Rietumeiropa gatavojas +40 grādu karstuma vilnim

Eiropas valstis no Spānijas līdz Vācijai gatavojas vasaras otrajam karstuma vilnim, kas nedēļas otrajā pusē virknē valstu varētu sasniegt +40 grādu atzīmi.

ES nākamajam britu premjeram: Izstāšanās līgums netiks pārskatīts

Eiropas Savienība apsveikusi nākamo Lielbritānijas premjerministru Borisu Džonsonu, taču stingri norādījusi, ka nepakļausies viņa priekšvēlēšanu solījumiem panākt Brexit nosacījumu pārskatīšanu.

Latvijas Okupācijas muzejam meklēs jaunu direktoru – pašreizējais lēmis atstāt amatu

Nedēļas nogalē no amata atkāpies Latvijas Okupācijas muzeja direktors Gunārs Nāgels.

airBaltic emitē obligācijas 200 miljonu eiro vērtībā

Latvijas nacionālā aviokompānija airBaltic emitējusi piecu gadu obligācijas 200 miljonu eiro vērtībā.

Coface biznesa risku reitingā pazemina vērtējumus autobūves nozarei Eiropā

Starptautiskais kredītrisku apdrošinātājs Coface jaunajā valstu un nozaru risku reitingā pazeminājis vērtējumus Vācijai, Austrijai un Čehijai.

Plāno Jaunzemei par pretrunīgas informācijas sniegšanu izteikt aizrādījumu

Finanšu ministrs Jāns Reirs rosināts paust mutisku aizrādījumu Valsts ieņēmumu dienesta vadītājai Ievai Jaunzemei par pretrunīgas informācijas sniegšanu.

Uzņēmējdarbības tendences pirmajā pusgadā – mazāk ārvalstu ieguldījumu un maksātnespējas gadījumu

Pirmajos 2019.gada sešos mēnešos samazinājies maksātnespējas gadījumu skaits, bijis vairāk uzņēmumu likvidēšanu un samazinājušies ārvalstu ieguldījumi, par apkopotajiem datiem informē Lursoft.

Lielbritānijas nākamais premjerministrs – Boriss Džonsons

Cīņā par Lielbritānijas nākamo valdības vadītāju uzvarējis bijušais ārlietu ministrs un Londonas mērs Boriss Džonsons, tā liecina paziņotie birtu Konservatīvās partijas iekšējā balsojuma rezultāti.

Levits: Latvijai ir labā griba vienoties ar Lietuvu par jūras robežlīgumu

No Latvijas Valsts prezidenta un valdības puses ir labā griba, lai vidējā laika posmā vai varbūt pat ātrāk atrisinātu jautājumu par jūras robežlīgumu ar Lietuvu, pauda Latvijas Valsts prezidents Egils Levits.

Volvo pasaulē atsauc 500 000 dīzeļdzinēja automašīnu

Zviedru-ķīniešu autobūves uzņēmums Volvo paziņojis par pusmiljona automašīnu atsaukšanu visā pasaulē saistībā ar nekvalitatīvu detaļu dīzeļdzinēja automašīnās.

TV3 ziņas: Reirs rosinājis pārbaudi par Jaunzemes izteikumiem

Pret VID ģenerāldirektori Ievu Jaunzemi par viņas izteikumiem medijos un Saeimas Budžeta komisijā pēc finanšu ministra Jāņa Reira rīkojuma ierosināta dienesta pārbaude.

Teroristu pašnāvnieku sarīkotā sprādzienā Mali ievainoti seši Igaunijas karavīri

Teroristu pašnāvnieku sarīkotā sprādzienā Mali ievainoti pieci Igaunijas karavīri, kā arī Francijas un Mali karavīri, paziņojuši Igaunijas Aizsardzības spēki.

Valmieras stikla šķiedras valdē sāks strādāt Ingo Bleiers

AS Valmieras stikla šķiedra valdē tās līdzšinējā locekļa Andrē Heinza Švionteka vietu no 1.augusta ieņems Ingo Bleiers.

Briti tankkuģu krīzi risinās ar militāristu nosūtīšanu uz Persijas līci

Lielbritānija un Irāna pēc abpusējas naftas tankkuģu sagūstīšanas nedomā piekāpties. Britu valdība centīsies panākt vairāk Eiropas spēku nosūtīšanu uz Persijas līci, kamēr Teherāna vēlas, lai incidentos cietušās trešās valstis panāk britu piekāpšanos.

ATD: Pieprasītākās autopārvadājumu atļaujas ir uz Baltkrieviju un Kazahstānu

Pirmajā pusgadā starptautisko autopārvadājumu atļaujas visvairāk pieprasītas uz Baltkrieviju, Kazahstānu, Krieviju un Ukrainu, liecina Autotransporta direkcijas dati.

Latvijas Radio Ziņu dienests nepiekrīt mediācijas procesam medijā

Latvijas Radio Ziņu dienests pēc vairākkārtējām tikšanās reizēm ar mediatori un Latvijas Radio valdi lēmis nepiekrist mediācijas procesa sākšanai.

Moneyval atzīst Maltu par nespējīgu cīnīties ar naudas atmazgāšanu

Starptautiskā uzraudzības iestāde Moneyval atzinusi Maltas spējas cīnīties ar naudas atmazgāšanu par nepietiekamām, dodot Vidusjūras valstij gadu, lai novērstu konstatētās nepilnības, pretējā gadījumā riskējot nonākt finanšu «melnajā sarakstā».

Pēc akcīzes nodokļa samazinājuma Igaunijā stipro alkoholisko dzērienu tirdzniecība pieaugusi par 20%

Jau pirmajās divās nedēļās pēc akcīzes nodokļa samazināšanas Igaunijā stipro alkoholisko dzērienu pārdošana lielākajos tirdzniecības tīklos pieaugusi apmēram par 20%.

Rinkēvičs par Irānas aizturēto tankkuģi: Pāragri izdarīt secinājumus

Ir pāragri izdarīt secinājumus, vai pieļauti starptautisko tiesību pārkāpumi, komentējot situāciju ar Irānas aizturēto britu tankkuģi Stena Impero, teica ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs.

Ukrainas prezidents vēlēšanās negaidīti ieguvis parlamenta vairākumu

Ukrainas prezidents Volodimirs Zelenskis guvis otro negaidīto vēlēšanu uzvaru četru mēnešu laikā. Viņa partija Ukrainas parlamentā izcīnījusi vairākumu, tālu apsteidzot tuvākos sekotājus.

NBS testēs vietējo ražotāju bezpilota lidaparātu sistēmas

Nacionālajiem bruņotajiem spēkiem testēšanas nolūkos piegādātas Latvijas ražotāju UAV Factory un Atlas Aerospace bezpilota lidaparātu sistēmas.

Latvijas Lielo pilsētu asociācijas prezidentūru pārņem Jēkabpils

Latvijas Lielo pilsētu asociācijas biedru pārstāvju – republikas pilsētu domju priekšsēdētāju – kopsapulcē ir apstiprināts LLPA jaunais prezidents – Jēkabpils domes priekšsēdētājs Aivars Kraps.

Apkalpoto lidmašīnu pasažieru skaits Latvijā pieaudzis gandrīz par 10%

Kopumā Latvijas starptautiskajās lidostās 2019.gada pirmajā pusgadā apkalpoti 3,5 miljoni pasažieru, kas ir par 9,6% vairāk nekā pērn šajā pašā periodā, kad Latvijā tika apkalpoti 3,2 miljoni pasažieru.

Latvijā saražoto alkoholisko dzērienu apmērs piecos mēnešos pieaudzis par 2%

Latvijā šogad pirmajos piecos mēnešos saražoti 21,708 miljoni litru alkoholisko dzērienu (neskaitot alu), kas ir par 2% vairāk nekā attiecīgajā periodā gadu iepriekš.

Gaidāmi paziņojumi par milzu uzņēmumu peļņu – biržu indeksi kāpj

Volstrītas indekss Nasdaq Composite pieauga par 0,7% pirms gaidāmajiem Amazon, Facebook un Google paziņojumiem par to peļņu.


-->