Puntulis: Zemā vakcinācijas pret Covid-19 aptvere Latvijā ir «postpadomju mantojums»

Zemā vakcinācijas pret Covid-19 aptvere Latvijā un reģiona valstīs kopumā ir «postpadomju mantojums», šādu pārliecību 26.oktobrī LTV Rīta panorāmā pauda kultūras ministrs Nauris Puntulis (NA).

Izejot no šī pieņēmuma, ministrs domā, ka komunikācijas trūkums ar krievvalodīgajiem par vakcinēšanos pret Covid-19 nav galvenais iemesls, kāpēc slimnīcās nonāk tieši daudz krievu valodā runājošu senioru.

Puntulis paliekot pie viedokļa, ka, piemēram, vēstules sūtīšanai krievu valodā par vakcinēšanos pret Covid-19 būtu maz rezultātu, tāpēc šādu rīcību viņš neatbalsta.

Vienlaikus gan Nacionālās apvienības politiķis atzina, ka viņam nebūtu iebildumu, ja arī ne valsts valodā izplatītu praktiskāku informāciju, piemēram, kur tieši konkrētos laikos pieejami vakcinācijas punkti.

Lasiet arī: Viļņas mērs rosina Ziemassvētku ierobežojumus nevakcinētajiem

Kā ziņots, šoruden Latvijā vērojams ļoti straujš Covid-19 izplatības pieaugums, kad slimības divu nedēļu kumulatīvais rādītājs jau ir pārsniedzis 1 600 gadījumu uz 100 000 iedzīvotāju, bet pacientu skaits slimnīcās tuvojas 1 500.

No slimnīcu mediķiem publiski ir izskanējis, ka, piemēram, Paula Stradiņa Klīniskajā universitātes slimnīcā līdz pat 80% pacientu esot krievvalodīgie. Tas slimnīcām licis secināt, ka valsts līmenī netiek pietiekami strādāts, lai informācija par Covid-19 un vakcināciju pret infekciju sasniegtu krievvalodīgo Latvijas sabiedrības daļu.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas