Purgaile: Esmu nonākusi pa vidu politiķu savstarpējām cīņām

Santa Purgaile

«Es domāju, ka esmu vienkārši nonākusi kaut kur pa vidu politiķu savstarpējām cīņām, tirgum vai kam tādam,» intervijā LNT raidījumam 900 sekundes atzinusi Santa Purgaile, kandidāte Finanšu un kapitāla tirgus komisija (FKTK) vadītājas amatam.

«Iespējams, esmu instruments, lai viņi realizētu savus plānus. To ir brīžiem ļoti grūti pieņemt,» pieļāva Purgaile, taču apliecināja – no kandidēšanas viņa negrasās atteikties.

Kandidāte atzina, ka FKTK vadītāja izvēlē savu lomu varētu spēlēt arī politiskie aspekti, tomēr, norādot uz savu pieredzes trūkumu politikā, viņa nevēlējās sīkāk raksturot šīs intereses. Viņa arī atzina, ka vairākām bankām varētu nepatikt viņas nostāja par to, ka pilnībā jāizskauž naudas atmazgāšana.

Purgaile izteica cerību, ka, ja viņa kļūst par FKTK vadītāju, viņa stāvēs pāri politikai. Viņa arī gaida profesionālu un konstruktīvu dialogu ar iesaistītajām pusēm.

Runājot par Attīstībai/Par! kritiku, Purgaile norādīja, ka FKTK vadītāja uzdevums ir nevis būt nozares profesionālim, bet gan organizēt komandas darbu, lai tā spētu veikt savus pienākumus, noteikt mērķus un to sasniegt.

Pašlaik, Purgailes ieskatā, galvenais mērķis ir nenonākt Moneyval «pelēkajā sarakstā» un šī mērķa sasniegšanā varētu noderēt viņas zināšanas banku nozarē.

Lasiet arī: Nacionāļu un Attīstībai/Par! dēļ valdība vēl nelemj par Purgailes virzīšanu FKTK

Jau vēstīts, ka valdība uz nedēļu atlika lemšanu par Purgailes virzīšanu FKTK vadītājas amatam. Pret Purgailes izvirzīšanu FKTK vadītāja amatam iestājās Attīstībai/Par! ministri.

Purgaile kopš 2012.gada strādā bankā Citadele. Sākotnēji viņa bija biznesa attīstības direktore, bet vēlāk – no 2017.gada – korporatīvo klientu apkalpošanas direktore. Purgaile ir arī bankas Citadele valdes locekle. Kopš 2017.gada potenciālā FKTK padomes priekšsēdētāja ir arī Latvijas Finanšu asociācijas Kreditēšanas komitejas līdzpriekšsēdētāja. Iepriekš Purgailes darbavieta bija SEB banka, kur viņa no 2009. līdz 2012.gadam vadīja privātbaņķieru biznesu Latvijā un Baltijā, savukārt vēl pirms tam viņa vadīja Mazo un vidējo uzņēmumu apkalpošanas pārvaldi.

Purgaile ir ieguvusi maģistra grādu starptautiskajā ekonomikā un uzņēmējdarbībā. Viņa apguvusi arī vadības prasmju programma Vallenbergas institūtā (Wallenberg Institute) Zviedrijā. Purgaile teicami pārvalda angļu un krievu valodu.

Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV) iepriekš žurnālistiem pauda, ka Purgailes iecelšana FKTK vadītājas amatā noslēgs vienu no valdības pieteiktā finanšu sektora «kapitālā remonta» posmiem.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas