Purgaile: Latvijas ekonomikai par labu nāktu, ja mūsu tirgū ienāktu vēl kāda banka

Santa Purgaile

Latvijas ekonomikai par labu nāktu, ka tirgū ienāktu vēl kāda banka, tā otrdien, 4.februārī, intervijā Latvijas Televīzijas raidījumam Rīta Panorāma pauda Finanšu un kapitāla tirgus komisijas (FKTK) vadītāja Santa Purgaile.

Par spīti izteikumiem, ka Latvijā ir pārāk daudz banku, viņa uzskata, ka šejienes tirgū ir iespējas darboties bankām, kuras strādā konkrētā nišā.

Purgaile norādīja, ka, lai gan ekonomika aug, Latvijas tautsaimniecībā kredītu apjoms aizvien ir par mazu.

Purgaile pauda uzskatu, ka Latvijas ekonomikai par labu nāktu, ja šejienes tirgū ienāktu kāds globāla vai Eiropas līmeņa spēlētājs, vai arī no vietējiem tirgus dalībniekiem izveidotos kas jauns.

FKTK vadītāja norādīja, ka pašlaik nav indikāciju, ka kāds kreditors vēlētos ienākt Latvijas tirgū, tomēr viņa pauda uzskatu, ka Latvija tam būtu gatava. Tomēr vispirms ir jāatjauno valsts reputācija starptautiskajā tirgū.

Lasiet arī: Kazāks: FKTK apvienošanā ar Latvijas Banku ir vairāk plusu nekā mīnusu

Purgaile atzīmēja, ka gada sākumā nevar paredzēt, kāds būs finanšu tirgus banku skaits gada beigas – finanšu tirgus ne Latvijā, ne pasaulē nav statisks un izmaiņas ir katru dienu. Iepriekš medijos izskanējušos izteikumus, ka šī gada laikā banku skaits Latvijā varētu samazināties, Purgaile nosauca par diskusiju rezultātā radušos interpretāciju.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Jaunākās Ziņas