Purmalis: Vēl aizvien 50% Ventspils ostas uzņēmumu ir problēmas veikt norēķinus

Ventspils brīvostas pārvaldnieks Andris Purmalis

Ventspils brīvostā vēl aizvien 50% uzņēmumu ir problēmas veikt norēķinus, ceturtdien, 9.jūlijā, intervijā Latvijas Radio pastāstījis Ventspils brīvostas pārvaldnieks Andris Purmalis.

«Vēl aizvien 50% uzņēmumu, kuri strādā Ventspils ostā, ir problēmas pilnībā norēķināties ar bankām, jo bankas prasa nesamērīgi stingras prasības šiem uzņēmumiem, kas traucē uzņēmējdarbību,» sacīja Purmalis.

Vienlaikus viņš arī norādīja, ka jebkuras krīzes laikā cilvēki stiprinās, un tā ir arī ar Ventspils ostu, kas pēdējā laikā piedzīvojusi vairākus «cunami».

Purmalis atzīmēja, ka Ventspils ostā pārkrauto kravu apmēra samazinājums šajā gadā jau bija plānots iepriekš, jo politisku apsvērumu dēļ ostā būtiski sarukušas akmeņogļu kravas.

Tajā pašā laikā viņš minēja, ka pārkrauto kravu apmērs ostā ir saglabājies pagājušā gada attiecīgā perioda līmenī, kā arī pārkrauto naftas produktu apmērs saglabājies pagājušā gada attiecīgā perioda līmenī. Vienlaikus samazinājušās pārkrauto metāla un lauksaimniecības produktu kravas, bet pieaugums bijis pārkrautajai koksnei.

Jau vēstīts, ka ASV Valsts kases Ārvalstu aktīvu kontroles birojs (OFAC) pērn 9.decembrī, balstoties uz tā dēvēto Magņitska likumu, par korupciju noteica sankcijas Aivaram Lembergam un četrām ar viņu saistītām juridiskām personām – Ventspils brīvostas pārvaldei, Ventspils attīstības aģentūrai, Biznesa attīstības asociācijai un Latvijas Tranzīta biznesa asociācijai.

Savukārt 18.decembrī OFAC paziņoja par sankciju atcelšanu pret Ventspils brīvostu un Ventspils brīvostas pārvaldi. Ventspils brīvostai noteiktās sankcijas tika atceltas pēc tam, kad Lembergs atkāpās no brīvostas valdes un Latvijas valdība veica darbības, lai pārtrauktu Lemberga ietekmi ostā.

Lasiet arī: Tranzīta nozare: Nav pieļaujams, ka Lemberga dēļ tūkstošiem cilvēku nesaņem algas

Kā norāda OFAC, Lembergs atkārtoti apsūdzēts par naudas atmazgāšanu, kukuļošanu un varas ļaunprātīgu izmantošanu. Lembergs kontrolē struktūras ar politisko partiju un korumpētu politiķu palīdzību un sistemātiski izmanto šīs struktūras un personas savam personīgajam ekonomiskajam labumam, uzsvēra OFAC.

Tāpat vēstīts, ka Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) ir sācis pārbaudi par OFAC paziņojumu, ka no pienākumiem atstādinātais Ventspils mērs Aivars Lembergs ietekmējis un korumpējis amatpersonas.

Tāpat ziņots, ka Ventspils ostas termināļos šogad pirmajos piecos mēnešos tika pārkrauts 5,91 miljons tonnu kravu, kas ir par 41% mazāk nekā 2019.gada attiecīgajā periodā.

Tostarp 2020.gada pirmajos piecos mēnešos Ventspils ostas termināļos pārkrauti 3,904 miljoni tonnu lejamkravu, kas ir par 12,1% mazāk nekā gadu iepriekš, 1,082 miljoni tonnu ģenerālkravu, kas ir pieaugums par 2,1%, kā arī 924 tūkstoši tonnu beramkravu, kas ir 4,9 reizes mazāk nekā gadu iepriekš.

Pēc pārkrauto kravu apmēra Ventspils osta ir otra lielākā osta Latvijā.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas