Puteņošana Vidusjūras reģionā liek slēgt Eiropas noslogotāko lidostu

Stipra puteņošana Vidusjūras reģionā nopietni apgrūtinājusi vietējā un starptautiskā transporta kustību, elektroapgādi un dažādu iestāžu darbību Turcijas Eiropas daļā un Grieķijā, vēsta britu ziņu portāls The Guardian.

Pirmdien, 24.janvārī, slēgta Stambulas lidosta, kur sniega segu nav izturējis jumts vienam no kravu aviopārvadājumu termināļiem. Jumta iebrukšanā neviens nav cietis, taču pieņemts lēmums uz laiku slēgt visu lidostu, kas ir visnoslogotākais aviācijas mezgls Eiropā. Pirmoreiz, kopš 2019.gada apturēti ar Stambulas lidostu saistīti, kuru nodrošinātā pasažieru kustība sniedzas plašā teritorijā – no Tuvajiem Austrumiem un Āfrikas uz Eiropu un Āziju.

Neierastais sniega daudzums un atkala apgrūtinājis dzīvi 16 miljoniem Stambulas iedzīvotāju, padarot ielas un autoceļus neizbraucamus un bīstamus satiksmei.

Lasiet arī: ASV un briti no Ukrainas atsauc vēstniecību darbiniekus, vairoties kara

Tikmēr Grieķijā puteņošanas un stipra vēja dēļ ir bojāti elektrotīkli un ierobežota elektroapgāde. Galvaspilsētā Atēnās slēgtas skolas un vakcinācijas centri. Nedēļas sākumā nakts gaisa temperatūra Grieķijā noslīdējusi līdz -14 grādiem pēc Celsija.

Uz autoceļiem ap Atēnām ar saviem spēkratiem sniegā iesniguši vairāki simti autovadītāju, kaut arī policija centusies norobežot uzbraukšanu uz piesnigušajiem autoceļiem. Ceļu atbrīvošanā no transportlīdzekļiem nācies iesaistīt Grieķijas armiju, ugunsdzēsējus un policiju.

Šī ir jau otrā ziema pēc kārtas, kad Grieķija piedzīvojusi aukstuma viļņus ar negatīvu gaisa temperatūru un stiprām vēja brāzmām. Kā telekanālam ANT1 TV norādījis Atēnu Nacionālās observatorijas pētnieciskās daļas direktors Kosts Lagouvards, Grieķijas galvaspilsētā divas šādas ziemas pēc kārtas nav piedzīvotas kopš 1968.gada, vēsta The Guardian.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas