Putina kara organizētāju loks – Šoigu, Gerasimovs un Ļeņingradas «pacani»

Bez Krievijas prezidenta Vladimira Putina, kuri cilvēki vēl ir augstākie karadarbības organizētāji un viņa tuvākās uzticības personas?

Tie ir aizsardzības struktūru vadītāji, kuriem ir ilggadēji ciešas saites ar Putinu un pieredze kompleksas militāras agresijas organizēšanā un īstenošanā, vēsta britu raidorganizācija BBC.

Krievijas aizsardzības ministrs kopš 2012.gada Sergejs Šoigu. Viņš pielīdzināms papagailim, kurš nepiekāpīgi atkārtojis Putina tēzes par Krievijas militāro apdraudējumu un vēlmi demilitarizēt Ukrainu kā agresijas ieganstus. Abi devušies kopīgos makšķerēšanas un medību braucienos uz Sibīriju. Šogu bijis uzskatīs arī par iespējamu Putina pēcteci prezidenta amatā.

Valērijs Gerasimovs – Krievijas Bruņoto spēku Ģenerālštāba virspavēlnieks kopš 2012.gada. Gerasimovam bijusi liela loma Putina militārajās operācijās jau kopš 1999.gada Čečenijas kara. Viņš bijis pašreizējā Ukrainas kara plānošanas galvgalī, pārraudzījis arī februārī notikušās militārās mācības Baltkrievijas teritorijā.

Nikolajs Patruševs – Krievijas Drošības padomes sekretārs kopš 2008.gada. Viņš bijis Putina līdzgaitnieks kopš 1970.gada. Patruševs Padomju laikos strādājis Valsts drošības komitejā un no 1999. līdz 2008.gadam vadījis tās tradīciju turpinātāju – Krievijā Federālo drošības biroju. Analītiķi Patruševu uzskata par visagresīvāk noskaņoto no Putina tuvāko cilvēku loka.

Vēl šajā lokā ietilpst pašreizējais Krievijas Federālā drošības dienesta direktors Aleksandrs Bortņikovs un Krievijas Ārējās izlūkošanas dienesta direktors Sergejs Nariškins. Abi kungi ir Putina līdzgaitnieki un domu biedri kopš tālajiem laikiem 1970.gados Padomju Krievijas lielpilsētā Ļeņingradā, vēsta BBC.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Jaunākās Ziņas