Putins atsakās no kaimiņvalstu destabilizēšanas polittehnologa Surkova

Vladislavs Surkovs un Krievijas prezidents Vladimirs Putins

Krievijas prezidents Vladimirs Putins ir atbrīvojis no amata savu palīgu Vladislavu Surkovu, kurš vadījis Kremļa sadarbību ar Maskavas atbalstīto separātistu reģioniem Gruzijā un Ukrainā, vēsta Krievijas valsts ziņu aģentūra TASS.

Krievijas prezidents otrdien, 18.februārī, parakstījis rīkojumu, kas stājies spēkā tā parakstīšanas brīdī un kur pausts Putina lēmums: «Atbrīvot Vladislavu Surkovu no Krievijas prezidenta palīga amata.»

Surkovs par Putina palīgu tika iecelts 2013.gada septembrī. Tolaik viņam tika uzdots vadīt Krievijas Prezidentālo direkciju ekonomiskās sadarbības jautājumos ar Neatkarīgo Valstu Sadraudzības dalībvalstīm, Abhāzijas Republiku un Dienvidosetijas Republiku, raksta TASS.

Pašpasludināto republiku, Abhāzijas un Dienvidosetijas, neatkarību no Gruzijas pasaulē atzīst vien Krievija, Sīrija un vēl dažas valstis Dienvidamerikā un Okeānijā, bet lielais vairums citu valstu uzskata Abhāziju un Dienvidosetiju par Gruzijas valsts sastāvdaļām.

Ukrainā 2013. un 2014.gada ziemā notika Maidana protesti Ukrainā, kas noslēdzās ar prokremliskā Ukrainas prezidenta Viktora Janukoviča bēgšanu uz Krieviju.

TASS raksta, ka 2014.gada ziemā Vladislavam Surkovam tikusi uzticēta Krievijas politika Ukrainā un Ukrainas Donbasa reģiona jautājumi.

Donbasa karš starp Ukrainas armiju un Kremļa atbalstītiem separātistiem sākās 2014.gadā un turpinās joprojām.

Surkova vietā par Putina palīgu Ukrainas jautājumos kļūs Dmitrijs Kozaks, kurš līdz šim bijis Krievijas Prezidenta kancelejas vadītāja vietnieks, vēsta TASS.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas