Putins ironizē par Vācijas patstāvību ārpolitikas jautājumos

Angela Merkele un Vladimirs Putins

Novembrī aizvadīts Krievijas un Vācijas forums «Pēterburgas dialogs», kura ietvaros abu lielvalstu līderi apsprieduši bezvīzu režīma ieviešanas iespējas, situāciju ar Pussy Riot un Vācijas patstāvību ārpolitikas jautājumos. Abas valstis neiztika arī bez kritikas paušanas. Īpaši neapmierināts izrādījās Putins, pielīdzinot Vācijas lēmumu pieņemšanas praksi kartelim.

Atbildot uz jautājumu par bezvīzu režīma ieviešanas termiņiem, Vācijas kanclere Angela Merkele (Angela Merkel) teica, ka ceļš būšot garš, un tas esot bijis skaidrs kopš paša sākuma. Viņa atgādināja, ka sākot ar janvāra vidu, tiks ieviesti vairāki atvieglojumi vīžu noformēšanā – proti, turpmāk ar to varēs nodarboties ne tikai vēstniecības, bet arī trešās firmas. Turklāt vīzu varēs noformēt bez personīgās klātbūtnes, teikts Kremļa oficiālajā mājaslapā kremlin.ru.

Putins piekrīt tam, ka vīžu problēma pastāv un zināmā mērā traucē abu valstu attiecību attīstībai. Vienlaikus viņš ļoti asi reaģējis uz Merkeles izteikumiem par to, ka Vācija cenšas veidot politiku Eiropas Savienības (ES) ietvaros, pirms savas nostājas paušanas konsultējoties ar pārējām 26 ES dalībvalstīm.

«Ekonomikā tas saucās «karteļa vienošanās». Savukārt kartelis – tā vienmēr ir slikta lieta. Vajadzētu veidot arī savu pozīciju,» norādījis Putins. Viņa vārdi izraisījuši ironiskus smaidus klātesošo sejās, un diskusijas koordinators pateicās Krievijas prezidentam par sasprindzinājuma kliedēšanu, uz ko Putins bija nopietni atbildējis, ka tas neesot bijis joks.

Valstu līderi sarunā pieminējuši arī Pussy Riot skandālu. Merkele sacīja, ka Vācijas sabiedrība aktīvi diskutē par to, kā līdzīgā situācijā rīkotos vietējās varas iestādes. «Bet vai bija nepieciešams sūtīt jaunas meitenes uz nometni par padarīto? Es nezinu, vai tā notiktu Vācijā,» piebilda viņa.

«Federālās kancleres kundze pieminējusi meitenes, kuras atrodas cietumā par savu uzstāšanos baznīcā. Bet vai viņa zina, ka viena no šīm meitenēm bija izkārusi putnu biedēkli ebreja veidolā un teikusi, ka Maskava ir jāatbrīvo no šādiem cilvēkiem? Mēs ar jums nevaram atbalstīt cilvēkus, kuri akceptē antisemītiskas pozīcijas. Es jūs lūgtu ņemt vērā šo faktu. Turklāt šī akcija notikusi vienā no Maskavas lielākajiem tirdzniecības centriem. Uz problēmu ir jāskatās no visām pusēm,» atbildējis Putins.

«Pēterburgas dialogs» ir atklātais forums Krievijas un Vācijas attiecību aktuālo jautājumu apspriešanai. Sēdes ik gadu tiek rīkotas gan Krievijā, gan Vācijā, tajās piedalās politiķi, zinātnieki, kultūras nozares pārstāvji, kā arī abu valstu žurnālisti.

Piedāvājam Jums noskatīties Krievijas un Vācijas foruma videoatskatu:

Ref: 104.104.103.3320

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas