Putins noraida pārmetumus korupcijā Panamas dokumentu ēnā

Krievijas prezidents Vladimirs Putins

Krievijas prezidents Vladimirs Putins 7.aprīlī noliedzis «jebkādu korupcijas elementu» nopludinātajos Panamas dokumentos, kas atklājuši, ka ar viņu līdzgaitniekiem saistīti uzņēmumi varētu būt izmantoti naudas atmazgāšanai.

Putins pārmetumus komentējis pirmo reiz kopš žurnālistiem visā pasaulē nopludināti vairāki miljoni Panamas juridiskās firmas Mossack Fonseca dokumentu, kas, cita starpā, atklāj vairākus ārzonas uzņēmumus, kas pieder tuviem Krievijas prezidenta līdzgaitniekiem.

Uzstājoties televīzijā, Krievijas prezidents vērtējis, ka valsts pretiniekus Rietumos «uztrauc Krievijas nācijas vienotība un solidaritāte (..) un, tāpēc tie mēģina mūs satricināt no iekšienes, lai padarītu mūs paklausīgākus».

Putins sacījis, ka, nespējot nopludinātajos dokumentos atrast ziņas par Krievijas prezidentu, «viņi ir radījuši informācijas produktu. (..) Atraduši vairākas manas paziņas un draugus un kaut ko sakasījuši no turienes un salipinājuši kopā».

Atgādinām, ka Panamas dokumentu ēnā no amata atkāpies Islandes premjerministrs Sigmundurs Gunlaugsons (Sigmundur Gunnlaugsson), par saistību ar ārzonas uzņēmumiem bijis jātaisnojas Ukrainas prezidentam Petro Porošenko, bet izmeklēšanas par iespējamiem finanšu noziegumiem uzsākuši izmeklētāji Zviedrijā, Nīderlandē, Francijā, Austrālijā un Jaunzēlandē.

Jau vēstīts, ka tā dēvētajos «Panamas dokumentos» atrodama arī virkne pazīstamu Latvijas cilvēku vārdu, tostarp, Ventspils domes priekšsēdētājs Aivars Lembergs, uzņēmējs Ainārs Gulbis un viņa dēls, tenisists Ernests Gulbis, lidsabiedrībasairBaltic jaunas investors, vācu uzņēmējs Ralfs Dīters Montāgs-Girmess, ēdināšanas uzņēmuma Lido dibinātājs Gunārs Ķirsons un citi, vēsta Baltijas pētnieciskās žurnālistikas centrs Re:Baltica.

Ref: 111.111.103.3392

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas