Putins nosauc vēlmes Krievijas iebrukuma izbeigšanai

Vairāk nekā 20 dienas pēc Krievijas militārā iebrukuma Ukrainā agresorvalsts prezidents Vladimirs Putins nosaucis politiskās prasības miera līguma panākšanai ar kaimiņvalsti, vēsta britu raidorganizācija BBC.

Ceturtdienas, 17.marta, vakarā viņš piezvanījis Turcijas prezidentam Redžepam Tajipam Erdoganam (Recep Tayyip Erdoğan) un nosaucis Krievijas prasības. Saskaņā ar Erdogana padomnieka un preses sekretāra Ibrahima Kalina (Ibrahim Kalin) pausto Putina prasības iedalāmas divās kategorijās.

Pirmkārt, Krievijas prezidents pieprasa, lai Ukraina ieņemtu neitrālu nostāju starptautiskajā politikā un nepieteiktos kļūt par NATO dalībvalsti.

Lasiet arī: Ukrainas kara 23.diena: Ieņemtajās teritorijās Krievija dala pārtiku un meklē amatpersonas, armijnieku ģimenes

Otrkārt, pieprasīts, lai Ukraina veiktu atbruņošanos, lai valsts nebūtu militārs apdraudējums Krievijai; lai Ukrainā tiktu aizsargāts krievu valodas lietojums; un visbeidzot, lai Ukrainā notiktu denacifikācija. Pēdējais ir Kremļa daudzināts ideoloģiskais jēdziens, kura nozīme un mērķis nav skaidrs, jo sevišķi Ukrainā, kur tautas vēlēts prezidents ir Volodimirs Zelenskis, pēc etniskās izcelsmes ebrejs, vēsta BBC.

Ukraina savukārt iepriekš norādījusi, ka nepiekritīs miera līgumam, kur nebūs apsolīta Krievijas karaspēka izvešana no visas Ukrainas, ieskaitot pirms 24.februāra okupētās teritorijas, un šo teritoriju nonākšana Kijivas kontrolē. Ukraina vēlas arī piedzīt reparācijas no Krievijas par karā nodarītajiem zaudējumiem un Putina un citu kara organizētāju tiesāšanu starptautiskā tribunālā.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Jaunākās Ziņas