Putins noteic ārkārtas stāvokli pēc 210 000 t degvielas noplūdes Krievijas ziemeļos

Noplūde Ambranajas upē pie Noriļskas Krievijā

Krievijas prezidents Vladimirs Putins apstiprinājis nacionāla mēroga ārkārtas stāvokļa ieviešanu saistībā ar vairāk nekā 210 000 tonnu dīzeļdegvielas izplūšanu upē un augsnē pie Noriļskas pilsētas, vēsta Krievijas valsts ziņu aģentūra TASS un britu ziņu portāls The Guardian.

Dīzeļdegviela piektdien, 29.maijā, izplūdusi no bojātas degvielas tvertnes kādā elektrostacijā pie Noriļskas pilsētas, kas atrodas aiz polārā loka. Elektrostaciju vada ieguves rūpniecības uzņēmuma Nornickel meitasuzņēmums NTEK.

Lasiet arī: Krievijas koronavīrusa gadījumu skaits pārsniedz 410 000

Trešdien, 3.jūnijā, Krievijas televīzijā pārraidīta Putina saruna video režīmā ar NTEK vadību, kur Krievijas prezidents pārmetis, ka par noplūdi paziņots ar divu dienu novēlošanos, kad tā jau bijusi zināma sociālo tīklu vidē. Putins piekritis nacionāla ārkārtas stāvokļa ieviešanai, lai būtu iespējams mobilizēt resursus piesārņojuma savākšanai.

Pasaules Dabas fonda Krievijas atzara pārstāvis Aleksejs Kņižņikovs pavēstījis, ka piesārņojuma likvidēšanas speciālistus par notikušo informējusi viņa organizācija. «Tie ir lieli apjomi,» sacījis Kņižņikovs, kā viņa pausto citē The Guardian.

«Viņiem bija sarežģīti to noslēpt.»

TASS vēsta, ka izplūdušās dīzeļdegvielas apjoms ir vairāk nekā 210 000 tonnas.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Jaunākās Ziņas