Putins paildzina Krievijas piespiedu brīvdienas līdz 11.maijam

Krievijas prezidents Vladimirs Putins apmeklē slimnīcu Maskavā

Krievijā ir spēkā kārtība ar nosaukumu «nestrādāšanas dienas». Krievijas prezidents Vladimirs Putins izdevis rīkojumu par tās paturēšanu spēkā līdz 11.maijam un brīdinājis, ka vīrusa izplatības un bīstamības augstākais punkts ir patlaban, vēsta valsts ziņu aģentūra TASS.

Putins ar paziņojumu nācis klajā otrdien, 28.aprīlī. Nestrādāšanas dienu mērķis ir panākt, lai cilvēki paliek mājās un nekontaktējas klātienē.

«Cīņā pret šo epidēmiju šobrīd visdrīzāk saskaramies ar visbargāko posmu.

Risks «saķert» infekciju sasniedz augstāko punktu. Vīrusa bīstamība un nāves draudi saglabājas, un tas attiecas uz visiem,» viņš sacījis Krievijas iedzīvotājiem, raksta TASS.

Lasiet arī: NATO kritizē Krieviju un Ķīnu par vīrusa dezinformāciju

Valstī līdz trešdienai, 29.aprīlim, saslimšana ar jauno koronavīrusu apstiprināta 93 558 iedzīvotājiem, no kuriem 72 456 infekcija konstatēta pēdējo divu nedēļu laikā. No COVID-19 komplikācijām Krievijā miruši 867 cilvēki, no tiem vairums Maskavā, tā citējot Krievijas oficiālos datus, vēsta Eiropas Slimību profilakses un kontroles centrs.

Putins arī norādījis, ka valsts reģioniem ir jābūt simtprocentīgi gataviem cīnīties par katra cilvēku dzīvību, raksta valsts kontrolētā ziņu aģentūra TASS.

Tikmēr Krievijas neatkarīgie mediji, piemēram, ziņu portāli Meduza un Otkritije medija, vēsta par akūtu vīrusa aizsardzības aprīkojuma trūkumu un mediķu masveida atlūgumiem pat galvaspilsētā Maskavā.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas