Putins: Pēc Lukašenko lūguma Krievija izveidojusi policijas vienību Baltkrievijai

Krievijas prezidents Vladimirs Putins

Apliecinot bažas par Krievijas iespējamo iejaukšanos Baltkrievijas politiskajā krīzē, Krievijas prezidents Vladimirs Putins paziņojis, ka ir izveidojis policijas vienību, ko nepieciešamības gadījumā varētu ievest kaimiņvalstī, vēsta Krievijas valsts ziņu aģentūra TASS.

Ceturtdien, 27.augustā, intervijā Krievijas telekanālam Rossija-1, kā to citē TASS, Putins sacījis: «Aleksandrs Grigorjevičs [Lukašenko] ir lūdzis mani izveidot rezerves tiesībaizsardzības vienību. Tomēr mēs arī vienojāmies, ka tā netiks izmantota, ja vien situācija nekļūs nekontrolējama.»

Putins precizējis, ka vienību kaimiņvalstī norunāts ievest, tad, ja demokrātijas atbalstītāji Baltkrievijā, kurus Putins nodēvējis par «ekstrēmiskiem elementiem, kuri slēpjas aiz politiskiem saukļiem», sāks «aizdedzināt mājas, bankas, mēģinās sagrābt administratīvās ēkas un tā tālāk», vēsta TASS.

Lasiet arī: Igaunijas ministrs: Lukašenko meklē attaisnojumu, lai Krievija iejauktos

Par to, ka Baltkrievijas prezidents Aleksandrs Lukašenko ar izteikumiem par ārēju apdraudējumu no Rietumu puses gatavo attaisnojumu, lai Krievija iejauktos Baltkrievijas iedzīvotāju centienos panākt godīgas vēlēšanas un Lukašenko atkāpšanos, šonedēļ jau brīdinājusi Igaunija.

Baltkrievi turpina miermīlīgas protesta akcijas

BNN jau vēstīja, ka Baltkrievijā šonedēļ turpinājušās miermīlīgas masveida protesta akcijas pret Lukašenko režīmu, vardarbību no drošībnieku puses. Tajās turpina skanēt aicinājumi: «Brīvību politieslodzītajiem!» un «Lukašenko, atkāpies!»

Atkārtotu prezidenta vēlēšanu pieprasošās Koordinācijas padomes locekļi – Olga Kovalkova un Sergejs Dvilevskis – otrdien, 25.augustā, notiesāti uz desmit dienām cietumā. Viņi atzīti par vainīgiem neatļautas protesta akcijas rīkošanā Minskas Traktoru rūpnīcā (MTZ).

Baltkrievijas Augstākā tiesa otrdien noraidījusi prezidenta amata kandidātes Tihanovskas sūdzību pret 9.augusta prezidenta vēlēšanu rezultātiem, saskaņā ar kuriem Aleksandrs Lukašenko uzvarējis vēlēšanās ar 80% balsu. Tihanovska sarunā ar ES Eiropas Parlamenta Ārlietu komitejas deputātiem otrdien gan paudusi apņēmību turpināt cīņu par atkārtotām un godīgām vēlēšanām.

«Baltkrievi pēdējās divās nedēļās ir parādījuši, ka nepadosies» par spīti represijām, iebiedēšanai ar fizisku spēku un draudēšanai ar cietumsodu, sacījusi populārā opozīcijas pārstāve.

Saistītie raksti

1 komentārs

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas