Putins piedāvā nodot strīdīgās Trampa-Krievijas diplomātu tikšanās protokolu

ASV prezidents Donalds Tramps (pa kreisi) un Krievijas ārlietu ministrs Sergejs Lavrovs

Krievijas prezidents Vladimirs Putins iesaistījies politisku skandālu virknē, kas apvijušas Amerikas Savienoto Valstu prezidentu Donaldu Trampu (Donald Trump) un viņa iespējamās saiknes ar Maskavu.

Britu raidorganizācija BBC citē ASV mediju pausto, ka Tramps, pagājušajā nedēļā tiekoties ar Krievijas ārlietu ministru Sergeju Lavrovu un Krievijas vēstnieku ASV Sergeju Kisļaku, sarunu biedriem nodevis valsts noslēpumu saturošu informāciju.

Amerikāņu laikraksts The Washington Post ziņojis, ka nodotā informācija bijusi saistīta ar teroristisko grupējumu «Islāma valsts» un tās izpaušana varētu apdraudēt informācijas avotu, taču Putins trešdien, 17.maijā, sacījis, ka Krievijas puse šādas ziņas nav saņēmusi un piedāvājis ASV Kongresam izsniegt tikšanās protokolu, ja tas tiks lūgts.

Tikmēr ASV mediji šonedēļ citējuši dienesta vēstuli, ko rakstījis Trampa valdības atlaistais, bijušais ASV Federālā Izmeklēšanas biroja direktors Džeimss Koumijs (James Comey), kur esot teikts, ka ASV prezidents lūdzis viņam pārtraukt izmeklēšanu par iespējamiem sakariem starp Trampa bijušo padomnieku drošības jautājumos un Krievijas valdību.

Ref: 111.111.103.4585

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas