Putnu barošana Tallinā var beigties ar 9 600 eiro sodu

Tallinas pašvaldības policija brīdinājusi iedzīvotājus, ka par neatļautu putnu barošanu galvaspilsētā paredzēts naudassods līdz 9 600 eiro. Putni Tallinā kļuvuši agresīvāki un «pieķēzī» apkārtni, vēsta Igaunijas sabiedriskais medijs ERR.

«Lielākā problēma ir vienatnē dzīvojošiem, gados veciem cilvēkiem, kuri pa logu met putniem ēdienu, un rezultātā māja un palodzes ir noklātas ar izkārnījumiem. Gaidot barību, nolaižas uz automašīnām, noskrāpē krāsu un arī tur atstāj izkārnījumus,» sestdien, 25.septembrī, skaidrojusi Tallinas pašvaldības policijas pārstāve Oksana Sviridenko.

Lasiet arī: Nedēļa Lietuvā: Jauks nost Viļņas lidostas ēku, vēlas jaunākus Seima deputātus, nedienas skar slāpekļa ražotāju

Pēc viņas paustā, septembra vidū policijā saņemtas daudzas sūdzības par putnu barošanu Ziemeļtallinas rajonā. Policija reaģējusi, izrakstot brīdinājumus, taču tas nav labojis situāciju uz ilgu laiku.

Sviridenko zina stāstīt, ka putni arī kļuvuši agresīvi un sākuši uzbrukt garāmgājējiem. Bez tam Stromi pludmalē vārnas un kaijas labiekārtotajā iesaistās cīniņos par barību. «Pašvaldības policija atgādina, ka saskaņā ar Tallinas Pilsētas domes 2020.gada 28.maija noteikumiem pilsētā ir aizliegts barot savvaļas putnus un dzīvniekus,» norādījusi Sviridenko, piebilstot, ka par pārkāpumu noteikts naudassods līdz 9 600 eiro, vēsta ERR.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas