PVD atklāj jau otro siera «viltošanas» gadījumu divu nedēļu laikā

Pārtikas un veterinārais dienests (PVD), veicot pārbaudi SIA Dekšņi piederošā vairumtirdzniecības bāzes pārtikas veikalā Tukumā, atklājis, ka tajā notiek Polijas un Lietuvas izcelsmes siera izstrādājumu pārmarķēšana. Pēc tās siera izstrādājumi pārtop par sieriem – Holandes un Eden.

PVD ir apturējis 160 kilogramu siera izstrādājumu tirdzniecību un uzdevis SIA Dekšņi no visiem uzņēmumam piederošajiem veikaliem atsaukt siera izstrādājumus no tirdzniecības un pārmarķēt atbilstoši ražotāja norādītajai informācijai oriģinālajā produkta marķējumā. Tukumā uzņēmumam pieder pieci pārtikas veikali, kā arī pa vienam veikalam Tukuma novadā un Rīgā, informē PVD.

Šis ir jau otrais gadījums divu nedēļu laikā, kad PVD konstatē siera «viltošanas» gadījumus.

Mēneša vidū līdzīgs gadījums konstatēts SIA Walux vairumtirdzniecības uzņēmumā, kad PVD apturēja Holandes siera un siera Gouda izplatīšanu, jo pārbaudēs atklāja, ka vairumtirgotājs maldinājis tirgotājus un patērētājus, siera vietā izplatot siera izstrādājumu, kurā piena tauki aizstāti ar nepiena taukiem. Pēc SIA Walux konstatētā, PVD vairumtirdzniecības noliktavā apturēja 10 tonnu siera izstrādājuma izplatīšanu, kā arī uzdeva uzņēmumam atsaukt tos no tirdzniecības un pārmarķēt.

Kā liecina PVD rīcībā esošā informācija, SIA Walux joprojām nav atsaucis visus izplatītos produktus no tirdzniecības. Tādēļ PVD, veicot pārbaudes tirdzniecības vietās pastiprinātu uzmanību pievērš produktiem, kas tiek tirgoti ar nosaukumu Siers Gouda un Holandes siers un kuru derīguma termiņš ir 07.07.2013.

PVD arī turpmāk pastiprināti pārbaudīs pārtikas produktu marķējumu un sastāvu, lai nepieļautu patērētāju maldināšanu.

Par marķēšanas prasību pārkāpumiem normatīvie akti paredz sodu līdz 500 latiem vai arī, ja pārkāpums pieļauts atkārtoti – līdz pat 3 000 latu.

102.000.102.4123

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas