bnn.lv  Latviski    bnn-news.com  English    bnn-news.ru  По-русски
Otrdiena 07.04.2020 | Vārda dienas: Helmuts, Zina, Zinaīda
LatviaLatvija

PVD bērnudārzu ēdināšanas uzņēmumu pārbaudēs konstatē higiēnas pārkāpumus

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(Balsojumu nav)

Sigulda, Smiltene, PVD, Zemkopības ministrija, higiēna, pārbaude, prasības

Ilustratīvs attēls

Pārtikas un veterinārais dienests (PVD) no 1.oktobra līdz 8.novembrim pārbaudījis 862 Latvijas pirmsskolas izglītības iestāžu ēdināšanas uzņēmumus, konstatējot dažādus vispārīgās higiēnas prasību pārkāpumus, skaidro Zemkopības ministrijā (ZM).

PVD pārbaudes veica ar mērķi pārliecināties, vai šajos ēdināšanas uzņēmumos tiek stingri ievērotas higiēnas un citas normatīvos aktos noteiktās prasības drošas un kvalitatīvas pārtikas apritē. PVD pārbaudīja šo iestāžu virtuves, ēdienu gatavošanas un sadales vietas, kā arī tos ēdināšanas uzņēmumus, kas piegādā ēdienu bērnudārziem. Kopumā PVD inspektori mēneša laikā veikuši 1 038 pārbaudes, tostarp veiktas atkārtotas pārbaudes, lai pārliecinātos par iepriekšējā pārbaudē konstatēto pārkāpumu novēršanu. 

Saskaņā ar ZM norādīto, pārbaudēs PVD pastiprinātu uzmanību pievērsa tiem apstākļiem, kas būtiski ietekmē pārtikas kvalitāti un nekaitīgumu, piemēram, tam, vai un kā uzņēmums novērš pārtikas piesārņošanas riskus, kā tiek uzglabāti pārtikas produkti – izejvielas un gatavie ēdieni, vai un kā tiek kontrolēti temperatūras režīmi. Tāpat tika pārbaudīts, vai un kā uzņēmumi veic paškontroli, lai identificētu un novērstu riskus, tādējādi pasargājot bērnus no pārtikas izraisītām saslimšanām. 

PVD kontrolēs konstatējis dažādus vispārīgās higiēnas prasību pārkāpumus, kas vairumā gadījumu bija saistīti ar virtuves iekārtu, inventāra un trauku neatbilstību higiēnas prasībām.

Konstatēti gan ar paškontroles procesu ievērošanu, gan dažādu ar pārtikas drošumu saistītu risku izvērtēšanu un novēršanu saistīti pārkāpumi, gan arī tādi, kas saistīti ar personāla higiēnu.

Lasiet arī: Vienā no Smiltenes vidusskolas ēkām ar vīrusu izraisītu zarnu infekciju saslimuši 57 bērni

Pārtikas uzņēmumiem, kuros konstatētas neatbilstības, uzdots tās nekavējoši novērst, kā arī pārskatīt paškontrolē noteiktos uzraudzības un kontroles pasākumus, īpašu uzmanību pievēršot pārtikas piesārņojuma novēršanas efektīvai kontrolei, kā arī personīgās higiēnas ievērošanai. 

ZM norāda, ka objektīvs higiēnas, kā arī pārtikas nekaitīguma mērinstruments ir laboratoriskā kontrole. Pastiprinātajās pārbaudēs PVD noņēma un laboratoriskajai izmeklēšanai nosūtīja 1 150 nomazgājumus stafilokoku, koliformu un salmonellu noteikšanai. 

PVD izlases veidā pārbaudīja arī Latvijas gaļas produktu ražotājus un piegādātājus, tostarp laboratoriskajai izmeklēšanai uz salmonellu klātbūtni nosūtot 42 svaigas gaļas paraugus. Vienpadsmit gadījumos Polijas izcelsmes mājputnu gaļas paraugos konstatētas salmonellas. Par konstatēto informēts gan Polijas pārtikas apriti uzraugošais dienests, gan citas Eiropas Savienības dalībvalstis, informāciju par piesārņojumu ievietojot Eiropas Komisijas Ātrās brīdināšanas sistēmā. 

Tāpat PVD informāciju par Polijas uzņēmumiem, kuru produkcijā konstatētas salmonellas, nekavējoties sniedzis Latvijas pašvaldībām, kuras organizē pirmsskolas izglītības iestāžu ēdināšanas pakalpojumu iepirkumus, Latvijas pārtikas apritē iesaistīto uzņēmumu apvienojošajām organizācijām, kā arī pirmsskolas izglītības iestāžu ēdinātājiem.

Latvijas uzņēmumi, balstoties uz PVD sniegto informāciju, ir pārskatījuši sadarbību ar līdzšinējiem Polijas putnu gaļas piegādātājiem.

«Laboratoriskā kontrole ir objektīvs kontroles instruments, kas ļauj identificēt pārkāpumus gan higiēnas prasību izpildē, gan pārtikas nekaitīguma nodrošināšanā. Pastiprinātās pārbaudes liecina – jo vairāk tiek ņemti paraugi izmeklējumiem, jo lielāka varbūtība, ka laikus tiks identificētas un novērstas problēmas, savukārt iedzīvotāji pasargāti no dažādām saslimšanām,» skaidro ministrijā.

ZM uzsver, ka PVD inspektori izglītības iestāžu ēdināšanas uzņēmumos papildu pārtikas nekaitīguma un higiēnas prasību kontrolei būtisku sava darba laiku velta citām tikpat svarīgām un nozīmīgām pārtikas aprites prasībām, piemēram, vai tiek ievērotas izglītības iestāžu audzēkņiem noteiktās uztura normas, vai pārtikas produktu piegādes atbilst zaļā publiskā iepirkuma prasībām. 

Ministrijas pārstāvji apgalvo, ka PVD uzraudzības funkciju pilnvērtīgai izpildei un stiprināšanai nepieciešams piešķirt papildus resursus pārbaužu nodrošināšanai – gan rutīnas pārbaudēm, gan rīcībai krīzes situācijās. Tāpat esot nepieciešams papildu finansējums inspektoru skaita palielināšanai un uzticētajiem pienākumiem atbilstoša atalgojuma nodrošināšanai.

BNN jau ziņoja, ka premjers Krišjānis Kariņš (JV) uzdeva veikt pārbaudes par iespējamiem pārtikas aprites pārkāpumiem Latvijas bērnudārzos.

Par pārbaužu rezultātiem ZM plānoja ziņot valdībai līdz 20.novembrim.


Pievienot komentāru

Klaipēdā slēdz slimnīcu koronavīrusa drošības pārkāpumu dēļ

Lietuvas trešajā lielākajā pilsētā ir slēgta slimnīca pēc atklātībā nākušas informācijas par drošības pārkāpumiem darbā ar COVID-19 inficēto ārstēšanu, ziņo Lietuvas sabiedriskais medijs LRT.

Spānijā ceturto dienu krītas letālo vīrusa gadījumu skaits

Spānijā ceturto dienu pēc kārtas ir samazinājies to COVID-19 saslimšanas gadījumu skaits, kuri reģistrēti ar letālu slimības iznākumu, ziņo britu raidorganizācija BBC.

Rebenoks pamet darbu Rīgas brīvostas valdē

Apšaubāmas reputācijas advokāts, kas iesaistīts Olainfarm sarunās, un bijušā ekonomikas ministra Ralfa Nemiro padomnieks Pāvels Rebenoks ir nolēmis pamest darbu Rīgas brīvostas valdē.

Līdz šim Latvijā izveseļošanās no koronavīrusa apstiprināta 16 cilvēkiem

Pacienti, kuriem laboratoriski apstiprināts COVID-19, pārtraukt karantīnu un doties ikdienas gaitās drīkst tikai ar ārsta atļauju.

Baltkrievija paziņo par astoņiem letāliem COVID-19 gadījumiem

Baltkrievijā no COVID-19 izraisītām komplikācijām ir miruši kopskaitā astoņi cilvēki, tā vēsta Baltkrievijas valsts ziņu aģentūra BelTA pēc tam, kad Lietuvas amatpersonas paudušas aizdomas, ka Minska neziņo par uzliesmojuma patieso apmēru.

Mediju atbalstam novirzīs 2,04 miljonus eiro

COVID-19 radītās krīzes mazināšanai Latvijas mediju atbalstam no valsts budžeta programmas Līdzekļi neparedzētiem gadījumiem novirzīs 2,04 miljonus eiro.

Latviju šonedēļ plāno šķērsot kilometru garš kravas vilciena sastāvs no Ķīnas

Kravas vilciens galamērķi Kaļiņingradā sasniegs aptuveni deviņās diennaktīs, bet Latvijas teritoriju tas šķērsos desmit stundās, ieskaitot muitas un robežšķērsošanas procedūrām nepieciešamo laiku.

Medijs: Krievijas ārstu biedrības vadītāja arestēta, sista par aizsargaprīkojuma piegādi

Krievijas mediķu arodbiedrības Ārstu alianse vadītāju arestējusi un situsi policija pēc tam, kad viņa mēģinājusi piegādāt aizsardzības līdzekļus mediķiem, tā vēsta ziņu portāls Meduza.

Projektēšanas darbi sākas visā Rail Baltica pamata trasē Latvijā

85% no Rail Baltica projektēšanas darbiem nepieciešamā finansējuma nodrošina Eiropas Savienība un 15% – Latvijas valsts budžets.

NEPLP vēlas 1,6 miljonu eiro piešķīrumu medijiem COVID-19 krīzes pārvarēšanai

NEPLP sagatavojusi valsts atbalsta programmu elektroniskajiem TV un radio vietējā satura un pārraižu nepārtrauktības nodrošināšanai COVID-19 krīzes apstākļos, kuras apmērs ir 1,6 miljoni.

Igaunijā vīrusa saslimstības virsotni prognozē ilgstošu un līdzenu

Igaunijas valdības COVID-19 darba grupas locekle, virusoloģe Irja Lutsara prognozējusi, ka jaunā koronavīrusa uzliesmojuma augstākais punkts būs ilgstošs, ziņo Igaunijas raidsabiedrība ERR.

Par TM parlamentāro sekretāru iecelts Bordāna padomnieks Andris Vītols

Parlamentārā sekretāra kompetencē ir pārstāvēt ministru likumdošanas procesā Saeimā un piedalīties likumprojektu sagatavošanā un izskatīšanā.

Kazāks: Vīrusa dēļ kritums Latvijas ekonomikā ik mēnesi ir 2–3 procentpunkti

«Galvenais nezināmais ir, kad izdosies šo vīrusu apturēt, un ne tikai Latvijā, bet arī visā pasaulē. Pašreizējie dati liecina, ka viens mēnesis ekonomikai maksā apmēram 2–3 procentpunktus.»

Lielbritānijā hospitalizē ar COVID-19 sirgstošo premjerministru

Lielbritānijas premjerministrs Boriss Džonsons ir ievietots slimnīcā desmit dienas pēc pozitīvu COVID-19 analīžu saņemšanas, ziņo britu raidorganizācija BBC.

Koronavīrusa skaitļi Baltijā. Latvijā – 542, Lietuvā – 843, Igaunijā – 1 108

Cilvēki ir aicināti pēc iespējas organizēt darbu no mājām, iepirkties retāk un pēc iespējas neuzturēties tur, kur ir daudz cilvēku.

Augstskolas neplāno organizēt iestājeksāmenus centralizēto eksāmenu atcelšanas gadījumā

«Iestājpārbaudījumu testi būtu jāveic attālināti un tas būtu sarežģīts process, jo būtu jāapkalpo liela reflektantu plūsma.»

Grieķijā ievieš karantīnu patvēruma meklētāju izmitināšanas centros

Grieķijā veselības aprūpes iestādes ir noslēgušas no ārpasaules divus patvēruma meklētāju izmitināšanas centrus, kur apstiprināti saslimšanas gadījumi ar jauno koronavīrusu, ziņo vācu raidsabiedrība DW.

Šonedēļ gaidāms +20 grādu silts laiks

Termometra stabiņš dienā pakāpsies līdz +11…+16 grādu atzīmei, otrdien, 7.aprīlī, vietām centrālajos rajonos gaiss iesils līdz pat +20 grādiem.

Pieaudzis COVID-19 slimnieku skaits vecuma grupā no 50 līdz 59 gadiem

Ar COVID-19 sasirgušo iedzīvotāju skaits vecuma grupā no 50 līdz 59 gadiem nedēļas laikā ir gandrīz dubultojies, sasniedzot 83 gadījumus.

Nedēļa Lietuvā: Eksprezidentei darbs ANO, slēdz robežu Baltkrievijas, Krievijas automašīnām, ceļ mediķu algas

Lietuvā aizvadītās nedēļas zīmīgākie notikumi ziņās bija eksprezidentes Daļas Grībauskaites jaunais amats ANO, robežas slēgšana vieglajām automašīnām no Baltkrievijas un Krievijas, kā arī Lietuvas mediķu algu celšana.

BNN nedēļas apkopojums: Cits ekonomikas ministrs. Neaizpildītais budžeta plāns. Radzeviča bezatbildība?

BNN sniedz apkopojumu par šīs nedēļas aktuālākajiem notikumiem, kas skaidroti tādās tēmas kā Arī dejas un dziesmas nākamgad, Amats, Parādu atlaišana, Jauns ministrs, Lejupslīde un Nepielūdzamie skaitļi.

Avots: Ventspils turpina sportot arī COVID-19 laikā. Politiķi melo par OC Ventspils darbību

Ja privātie sporta infrastruktūras turētāji ir savus infrastruktūras objektus slēgušas pilnībā, tad atrodas mūsu valstī gudrinieki, kuri turpina attiekties pret COVID-19 vieglprātīgi.

Ar COVID-19 inficējušies jau 40 veselības aprūpes darbinieki

Varianti, kā ārstniecības personas inficējušās, varētu būt dažādi, klāstīja Perevoščikovs, piebilstot, ka infekcijas avots varētu būt gan pacienti, gan arī kolēģi.

airBaltic līdz oktobra beigām atcels apmēram 50% plānoto reisu

Turpinoties COVID-19 pandēmijas izraisītajai krīzei, Latvijas nacionālā aviokompānija airBaltic no 15.aprīļa līdz 31.oktobrim atcels apmēram 50% plānoto lidojumu.

Top 5 Video


    Do NOT follow this link or you will be banned from the site!