PVO aicina kovida riska grupu cilvēkus atlikt ceļojumus, valstis – neaizliegt avioreisus

Senioriem un cilvēkiem ar hroniskām saslimšanām, kuri nav pilnībā vakcinējušies pret Covid-19, pašlaik ieteicams nedoties ceļojumos, norādījusi Pasaules Veselības organizācija (PVO), kas nākusi klajā jaunākajiem ieteikumiem par pārrobežu ceļošanu gan ceļotājiem, gan valstu valdībām, vēsta britu raidorganizācija BBC.

Otrdien, 30.novembrī, PVO publicējusi ceļošanas ieteikumus saistībā ar jauno vīrusa SARS-CoV-2 Omikrona variantu un norādījusi, ka PVO speciālisti turpina vīrusa varianta izpēti, lai uzzinātu vairāk par tā izplatību un izraisīto slimības gaitu. Vienlaikus organizācija prognozējusi, ka tas tiks atklāts arvien jaunās valstīs, un tādēļ iedzīvotājiem ir svarīgi sabiedriskās vietās nēsāt mutes un deguna aizsegu, ievērot distanci no citiem cilvēkiem, ievērot personīgo higiēnu un vakcinēties pret Covid-19.

Lasiet arī: Lietuva: Omikrona varianta dēļ avioreisus neslēgsim

«Cilvēkiem, kuri jūtas neveseli vai kuri nav pilnībā vakcinēti, vai nevar apliecināt iepriekšēju inficēšanos ar SARS-CoV-2 un ir pakļauti pastiprinātai bīstamībai saskarties ar smagu slimības gaitu vai nomirt – tostarp cilvēkiem vecumā no 60 gadiem vai cilvēkiem ar slimībām, kas pastiprina iespēju ar Covid-19 slimot smagi (piem. sirds slimības, vēzis un diabēts) – būtu ieteicams atlikt ceļošanu uz teritorijām, kur sabiedrībā notiek [vīrusa] pārnēsāšan,» teikts PVO ieteikumos.

Organizācija arī uzsvērusi, ka valstu valdību lēmumi aizliegt starptautisko pasažieru satiksmi nenovērsīs Omikrona varianta izplatību. «Turklāt tie [aizliegumi] var negatīvi ietekmēt pandēmijas laika starptautiskos centienus veselības jomā, jo valstis var zaudēt motivāciju informēt un dalīties ar epidemioloģiskajiem un sekvencēšanas datiem,» tā PVO paziņojumu citē BBC.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas