PVO aptur izmēģinājumus ar hidroksihlorokvīnu bažās par riskiem

Pasaules Veselības Organizācija ir paziņojusi, ka bažās par hidroksihlorokvīna kaitīgu blakus iedarbību ir pārtraukti izmēģinājumi ar šo malārijas medikamentu kā iespējamām zālēm pret COVID-19, vēsta britu raidorganizācija BBC.

Pirmdien, 25.maijā, iestāde paziņojusi, ka klīnisko izmēģinājumu apturēšana uz laiku vairākās valstīs ir piesardzības pasākums.

Nesenā medicīniskā pētījumā ar 96,000 koronavīrusa slimniekiem norādīts, ka hidroksihlorokvīns COVID-19 pacientiem var palielināt iespēju nomirt.

Autori pētījumam, kas publicēts medicīnas pētījumu žurnālā Lancet, brīdinājuši, ka nav ieteicams hidroksihlorokvīnu lietot saistībā ar COVID-19, ja tas nenotiek klīnisku izmēģinājumu ietvaros.

Vienlaikus medikaments ir drošs ārstniecības līdzeklis pacientiem, kuri slimo ar malāriju vai cieš no atrīta, raksta BBC.

Mediķi un zinātnieki pasaulē turpina meklēt risinājumu, jo pret nāvējošo, jauno koronavīrusu joprojām nav vakcīnas vai klīniskos izmēģinājumos apstiprinātas ārstniecības metodes, kas būtu nekaitīga un iedarbīga.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas