PVO atzinīgi vērtē ASV atbalstu patentu atcelšanai uz Covid-19 vakcīnām

Pasaules Veselības organizācijas (PVO) vadība atzinīgi novērtējusi ASV pausto atbalstu patentu atcelšanai visā pasaulē attiecībā uz Covid-19 vakcīnu intelektuālo īpašumu. Gatavību izskatīt šādu iespēju paudusi arī ES, vēsta britu ziņu portāls The Guardian.

Tedross Adhanoms Ghebrejesuss, kurš ir PVO vadītājs, jau vairākus mēnešus aicinājis pasaules valstu valdības vienoties par patenttiesību atcelšanu šajā jomā. Viņš skaidrojis, ka intelektuālā īpašuma pieejamība palīdzētu saražot lielāku vakcīnu apjomu un padarīt Covid-19 vakcīnas pieejamākas salīdzinoši nabadzīgām valstīm. Atbalstu iecerei iepriekš ir paudusi Indija un Dienvidāfrikas Republika.

Lasiet arī: Igaunija piešķir Indijai 75 000 eiro cīņai ar Covid-19 uzliesmojumu

«Tagad visi kopā ātri, solidāri virzīsimies uz priekšu, balstoties uz to zinātnieku atjautību un devumu, kuri ir izstrādājuši dzīvību glābjošās Covid-19 vakcīnas,» PVO vadītājs trešdien, 5.maijā, aicinājis mikroemuāru vietnē Twitter.

ASV valdība trešdien paudusi atbalstu patenttiesību atcelšanai attiecībā uz Covid-19 vakcīnām uz ierobežotu laiku. Šāda iespēja pašlaik tiek apspriesta Pasaules Tirdzniecības organizācijā. Gatavību apspriest priekšlikumu un to, kā šāds solis varētu palīdzēt izbeigt Covid-19 pandēmiju paudusi arī Eiropas Komisijas priekšsēdētāja Urzula fon der Leiena (Ursula von der Leyen), vēsta The Guardian un amerikāņu ziņu aģentūra Associated Press.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas