PVO centienos noskaidrot Covid-19 izcelsmi lūdz būt pacietīgiem

Cilvēces interesi par slimības Covid-19 izcelsmi pagaidām vēl nav gatava apmierināt Pasaules Veselības organizācijas (PVO) speciālistu grupa, kurai dots uzdevums to uzzināt. Tikmēr par visiespējamāko slimības pārejas ķēdi uz cilvēkiem uzskatāma saikne sikspārnis-cits dzīvnieks-cilvēks, teikts speciālistu sākotnējā ziņojumā, kā to citē amerikāņu ziņu aģentūra Associated Press.

Darba grupas mērķis ir noskaidrot, kā slimība Covid-19 nonāca starp cilvēkiem un kas būtu darāms, lai šāda īpaši postošas infekciju slimības izcelsme neatkārotos.

Šiem speciālistiem iespēju apmeklēt Uhaņu, Ķīnā, kur 2019.gada beigās sāka izplatīties vīruss SARS-CoV-2, Ķīnas varas iestādes pirmoreiz deva tikai 2021.gada sākumā. Otrdien, 30.martā, darba grupa publicējusi vizītē iegūto datu pārskatu, un šobrīd galvenais secinājums ir, ka jāturpina strādāt, jo pagaidām nav ne pierādīta, ne noraidīta neviena no hipotēzēm.

Lasiet arī: Uhaņas Virusoloģijas institūtu apmeklē PVO vīrusa izcelsmes pētnieki

Vienlaikus PVO pētnieka Bena Embareka (Ben Embarek) vadītā darba grupa uzsvērusi, ka vislielākā iespēja ir, ka vīruss ir pārlēcis no sikspārņa uz kādu citu dzīvnieku un tad uz cilvēku. Kā vismazāk iespējamo hipotēzi Embareks raksturojis iespēju, ka vīruss pie cilvēkiem nokļuvis, izkļūstot no Uhaņas Virusoloģijas institūta.

«Šis ir tikai pirmais sākums – mēs esam tikai nokasījuši pirmo virskārtu tam ļoti sarežģīto pētījumu kopumam, kurus nepieciešams veikt,» presei sacījis grupas vadītājs Embareks, vēsta AP. «Esam norādījuši uz daudziem papildu pētījumiem, kas būtu turpmāk jāveic. (..) Šis darbs ir procesā un mums visiem ir jābūt pacietīgiem.»

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas