PVO delegācija Ķīnā: Covid-19 aizsākums Uhaņas laboratorijā ir maz ticams

Pasaules Veselības organizācijas (PVO) delegācija, kas apmeklēja Uhaņas pilsētu Ķīnā, lai pētītu vīrusa SARS-CoV-2 izcelsmi, norādījusi, ka teorija, ka vīruss izkļuvis no laboratorijas ir ļoti maz ticama, vēsta britu ziņu portāls The Guardian.

Preses konferencē otrdien, 9.februārī, apvienotā PVO un Ķīnas pētnieku delegācija norādīja, ka ir pētījusi četras izplatītākās hipotēzes par to, kā vīruss nonācis cilvēku vidū. Delegācija divas nedēļas ilgajā vizītē Ķīnā ir apmeklējusi arī Uhaņas Virusoloģijas institūtu.

Delegācijas priekšsēdētājs Peters Bens Embareks (Peter Ben Embarek), kurš ir PVO pārtikas nekaitīguma un dzīvnieku slimību speciālists, sacījis, ka hipotēze par Uhaņas laboratoriju kā vīrusa izcelsmes vietu ir ārkārtīgi maz iespējama. Kaut arī «negadījumi notiek, (..) nekur pasaulē nebija publikāciju vai pētījumu par šo vīrusu vai tādu, kas tam līdzinātos».

No pārējām hipotēzēm arī neviena cita nav apstiprināta kā pierādīta.

PVO pārstāvji solījuši turpināt analizēt pieņēmumu, ka vīruss pārnests no dzīvnieka uz cilvēku. Līdzšinējie pētījumi ir liecinājuši, ka vīruss cilvēku vidū nonācis no sikspārņiem vai zvīņnešiem, taču ūdeļu un kaķu uzņēmība pret Covid-19 liecina, ka arī šīs sugas jāpēta kā iespējams vīrusa avots, vēsta The Guardian.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas