PVO: Eiropā iespējams jauns Covid-19 vilnis; iesaistīts futbols

Eiropā nedēļas laikā Covid-19 inficēšanās gadījumu skaits ir audzis par 10%, kaut arī pirms tam tas krities divus mēnešus pēc kārtas, paziņojusi Pasaules Veselības organizācija (PVO), kā vēsta britu raidorganizācija BBC.

Hanss Klūge (Hans Kluge), kurš vada PVO Eiropas reģionālo nodaļu, ceturtdien, 1.jūlijā, norādījis, ka lēns vakcinēšanās temps, jaunu vīrusa paveidu izplatība un biežāki sabiedrības kontakti rada bīstamību, ka Eiropu drīzumā skars jauns Covid-19 vilnis.

Lasiet arī: Jaunie Covid-19 gadījumi Baltijā. Latvijā – 40, Lietuvā – 30, Igaunijā – 39

Tā kā pozitīvas vīrusa SARS-CoV-2 analīzes bijušas vairākiem simtiem futbola fanu, kuri atgriezušies savās valstīs no Eiropas Futbola čempionāta spēlēm Londonā un Sanktpēterburgā, turnīrs, kas notiek virknē dažādu valstu, var kļūt par masveida vīrusa izplatīšanas pasākumu. PVO arī lūgusi turnīra rīkotājus izturēties atbildīgāk un pašvaldības pilsētās, kur notiek spēles, rīkoties, lai novēstu līdzjutēju drūzmēšanos bāros un citās sabiedriskās vietās.

Piemēram, Sanktpēterburgā, kur piektdien, 2.jūlijā, gaidāma šīs pilsētas sestā turnīra spēle, diennaktī līdz ceturtdienai reģistrēti 115 jauni ar Covid-19 saistīti nāves gadījumi. Somijas veselības aprūpes iestādes aicinājušas iedzīvotājus nedoties uz Krieviju pēc tam, kad ar līdzjutējiem, kur Somijā atgriezušies no Sanktpēterburgas 21.jūnijā, bijuši saistīti 400 inficēšanās gadījumi, BBC.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas