PVO: Eiropā jaunieši vairo vīrusa izplatību

Marseļas pludmale, Francija, 27.jūlijs

COVID-19 vīrusa infekcijas izplatības atkārtotu kāpumu Eiropā, iespējams, veicinājuši jaunieši, tā secinājis Pasaules Veselības Organizācijas Eiropas Reģionālās nodaļas direktors Hanss Kluge (Hans Kluge), vēsta britu raidorganizācija BBC.

«Mēs saņemam informāciju no vairākām veselības varas iestādēm, ka jauniešu vidū ir augstāks jauno inficēšanās gadījumu īpatsvars,» Kluge sacījis intervijā BBC.

Lasiet arī: Jaunatklātie COVID-19 gadījumi Baltijā. Latvijā – 4, Lietuvā – 16, Igaunijā – 5

Šādus novērojumus izdarījušas iestādes vairākās Rietumeiropas valstīs. Nīderlandes epidemiologi pēdējās nedēļās novērojuši, ka ar COVID-19 inficēto iedzīvotāju skaits jaunākās vecuma grupās ir lielāks, nekā vecākās.

Francijas ziemeļrietumos, Bretaņas reģionā amatpersonas par vietēja mēroga slimības uzliesmojumu pastiprināšanu vainojušas iedzīvotājus vecumā no 18 līdz 25 gadiem.

Amatpersonas secinājušas, ka šī vecuma bretoņi neievēro fiziskas distancēšanās prasības tik apzinīgi, kā vecāka gadagājuma cilvēki.

BBC vēsta, ka līdzīgi secinājumi izdarīti arī Spānijā. Galvaspilsētas Madrides reģionā, kur šonedēļ ieviesti stingrāki epidemioloģiskās drošības pasākumi, reģionālās valdības galva Isabela Diaza Ajuso (Isabel Díaz Ayuso) vērsusi uzmanību uz jauniešu rīcību saistībā ar COVID-19 piesardzības noteikumu ievērošanu.

Diaza Ajuso norādījusi: «Viņi apdraud savus kaimiņus, bet arī savu nākotni akadēmiskajā un darba vidē.»

Saistītie raksti

2 KOMENTĀRI

  1. ….kad beigs rakstīt apšaubāmas lieta , norādot ar vārdiem ,…..,, IESPĒJAMS !!!, veicinājuši jaunieši
    Tātad , vis ir tikpat NEIESPĒJAMS ! baltiem diegiem šūts ! Vai lasītāji TO vēlās uzzināt ?!

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas