PVO: Kovida Omikron variants ir nopietns pasaules veselības apdraudējums

Pasaules Veselības organizācija (PVO) pavēstījusi, ka kovida jaunais Omikron variants rada ļoti augstu un starptautisku veselības apdraudējumu, kam atsevišķās teritorijās var būt smagas sekas, vēsta britu ziņu portāls The Guardian.

ANO sistēmas organizācija sniegusi medicīniski tehniskus padomus tās 194 dalībvalstīm par pagājušajā nedēļā Dienvidāfrikā atklāto vīrusa SARS-CoV-2 variantu. PVO pārstāvji mudinājuši valstis paātrināt riska grupu cilvēku vakcināciju un nodrošināt, ka ir sagatavoti veselības apdraudējuma samazināšanas plāni, lai saglabātu būtiskos veselības pakalpojumus.

Lasiet arī: PVO vērtē vīrusa Dienvidāfrikas variantu, valstis «slēdz durvis» lidojumiem no Dienvidāfrikas

«Omikron variantam ir vēl neredzēti daudz smailes mutāciju, no kurām dažas rada bažas par to iespējamo ietekmi uz pandēmijas turpmāko gaitu,» skaidrojuši PVO pārstāvji. «Kopējais apdraudējums pasaulē saistībā ar jauno, satraucošo vīrusa Omicron variantu ir novērtēts kā ļoti augsts,» tā PVO.

Attiecībā uz vīrusa jaunā varianta iespējām apiet cilvēka imunsistēmas aizsardzību, kas radusies, vakcinējoties vai pārslimojot Covid-19 līdz šim, tuvākajās nedēļās ir gaidāms vairāk datu, norādījusi PVO. Tikmēr Eiropā, Skotijā, ir konstatēti pirmie inficēšanās gadījumi ar vīrusa Omicron variantu, vēsta The Guardian.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas