PVO nodibina Pandēmiju pētījumu centru ātrākai nākamo slimību pamanīšanai

Pasaules Veselības organizācija (PVO) Berlīnē izveidojusi Pandēmiju pētījumu centru, lai palīdzētu valstīm iespējamas nākotnes pandēmijas pamanīt agrākā stadijā un lai uzlabotu jaunu Covid-19 variantu izplatības novērošanu, vēsta britu ziņu portāls The Guardian.

«Covid-19 ir izgaismojis kādu problēmu,» skaidrojis Olivers Morgans (Oliver Morgan), kurš vada PVO Veselības ārkārtas situāciju informācijas un riska novērtējuma departamentu. «Mums šobrīd nav konsekventa pārskata pār to, kā visā pasaulē attīstās Covid-19 varianti, un nav kopīgas vienas datubāzes, kas mums ļautu viegli apmainīties ar informāciju. (..) Mums patiesībā ir tikai mazi lodziņi, pa kuriem skatīties uz kopējo ainu, proti, caur atsevišķām valstīm ar augsti attīstītām laboratorijām.»

Lasiet arī: Covid-19 izplatība Baltijā. Latvijā – 340, Lietuvā – 807, Igaunijā – 474

Iestādi trešdien, 1.septembrī, atklājis PVO ģenerāldirektors Tedross Adhanoms Ghebrejesuss (Tedros Adhanom Ghebreyesus) un Vācijas kanclere Angela Merkele (Angela Merkel). Centrs darbosies Vācijas galvaspilsētā un to daļēji finansēs Vācijas valdība. Pirmos trīs gadus tas darbosies no Charité Universitātes slimnīcas īrētās telpās, bet pēcāk pārcelsies uz citām, pastāvīgām telpām Berlīnē.

Paredzēts, ka centrā strādās līdz 120 darbinieku, no kuriem vairums būs no PVO, taču arī darbosies arī viesu pētnieki un politikas veidotāji. PVO ir starptautiska ANO pakļautības organizācija, kur veselības jomā sadarbojas 194 ANO dalībvalstis.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas