PVO: Omikrona variants izplatās ar vēl neredzētu ātrumu

Pasaules Veselības organizācija novērojusi, ka vīrusa omikrona variants pasaulē izplatās ar ātrumu, kas Covid-19 kontekstā vēl nav pieredzēts, vēsta britu ziņu portāls The Guardian.

PVO šonedēļ vērsusi uzmanību gan uz novembrī Dienvidāfrikā konstatētā, jaunā koronavīrusa strauju izplatību, gan uz nepieciešamību nepieļaut tā strauju izplatību. Tāpat šīs ANO sistēmas organizācijas vadošās amatpersonas mudinājušas cilvēkus nebūt vieglprātīgus, kļūdaini pieņemot, ka koronavīrusa omikrona variants nav bīstams veselībai.

Lasiet arī: Visticamāk, Latvijā nepagarinās pandēmijas dēļ izsludināto ārkārtējo situāciju

«Omikrona variants izplatās tādā ātrumā, kādu mēs neesam redzējuši nevienam iepriekšējam variantam. Man ir jāsaka ļoti skaidri: ar vakcīnām vien neviena valsts no šīs krīzes neizies,» PVO ģenerāldirektors Tedross Adhanoms Ghebrejesuss (Tedros Adhanom Ghebreyesus). Tās nav vakcīnas masku vietā, distancēšanās, ventilācija vai roku higiēna. Dariet to visu. Dariet to konsekventi. Dariet to pareizi.»

Decembrī Lielbritānijā ir konstatēts pirmais nāves gadījums no cilvēka saslimšanas ar koronavīrusa Covid-19 omikrona variantu. Ghebrejesuss tomēr norādījis, ka jaunais vīrusa paveids, visticamāk, ir izplatījies vairumā valstu nepamanīts, vēsta The Guardian.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas