PVO: Omikronu nevar saukt par maigu, arī tas nogalina

Pasaules Veselības organizācija (PVO) brīdinājusi, ka vīrusa SARS-CoV-2 omikrona variantu nevar raksturot kā maigu, jo arī tas nonāvē cilvēkus daudzviet pasaulē, vēsta britu raidorganizācija BBC.

Jauni pētījumi liecina, ka pastiprināti lipīgajam omikrona variantam ir mazāka iespējamība izraisīt cilvēkiem smagu slimības gaitu nekā iepriekšējiem vīrusa variantiem.

Lasiet arī: Dienvidāfrikas pētījums norāda uz mazāk omikrona pacientiem slimnīcās, salīdzinot ar deltu

Vienlaikus vīrusa rekordaugstā izplatība omikrona dēļ ir nopietni noslogojusi valstu veselibas aprūpes sistēmas ceturtdien, 6.janvārī, preses konferencē sacījis PVO ģenerāldirektors Tedross Adhanoms Ghebrejesuss (Tedros Adhanom Ghebreyesus). «Lai gan šķiet, ka omikrona varianta slimības gaita ir vieglāka salīdzinājumā delta varianta slimības gaitu, jo īpaši vakcinētajiem, tas nenozīmē, ka to vajadzētu klasificēt kā vieglu. (..) Tieši tāpat kā iepriekšējie varianti arī omikrons noved cilvēkus slimnīcās un cilvēkus nonāvē. Faktiski [inficēšanās] gadījumu cunami ir tik milzīgs un ātrs, ka tas pārslogo veselības aprūpes sistēmas visā pasaulē.»

Pēc ANO veselības iestādes PVO aprēķiniem, SARS-CoV-2 inficēšanās gadījumu skaits pasaulē pagājušajā nedēļā audzis par 71%, un Dienvidamerikā un Ziemeļamerikā – par 100%. PVO dati liecina, ka 90% inficēto nav bijuši vakcinējušies pret kovidu, vēsta BBC.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas