PVO: Pandēmija ievilksies 2022.gadā, bet nevajadzētu

Covid-19 pandēmija ilgs par gadu ilgāk nekā tai ir pamats turpināties, jo nabadzīgākas valstis nesaņem vakcīnas pret lipīgo infekcijas slimību, tā Pasaules Veselības organizācijas (PVO) pausto citē britu raidorganizācija BBC.

Āfrikā pret Covid-19 ir vakcinēti mazāk nekā pieci procenti kontinenta iedzīvotāju, kamēr vairumā pārējo kontinentu pilnu vakcinācijas kursu ir izgājuši ap 40% iedzīvotāju.

Vadoša PVO amatpersona Brūss Ailvards (Bruce Aylward) aicinājis pārtikušas valstis izstāties no vakcīnu iepirkuma rindām, lai zāļu ražotāji varētu koncentrēties uz nabadzīgāku valstu apgādi ar vakcīnām. 2021.gada vasarā G7 lielvalstu galotņu sanāksmē ASV, ES, Lielbritānija, Japāna un Kanāda solījušas ziedot mazāk pārtikušām valstīm kopumā ap 1,8 miljardiem Covid-19 vakcīnu. Apņemšanās tomēr nav izpildīta, ne ES, ne minētajām G7 valstīm nesasniedzot pat trešdaļu no solītā.

Lasiet arī: LTV: Pēc saslimšanas ar Covid-19 miris bijušais CVK priekšsēdētājs Cimdars

«Varu jums pateikt, ka mēs atpaliekam no izvirzītā mērķa,» sacījis Ailvards no PVO. «Mums tiešām ir jārīkojas straujāk, vai arī zināt ko? Pandēmija turpināsies par gadu ilgāk, nekā tai ir pamats turpināties.»

Nevalstisko un starptautisko organizāciju apvienība Tautas vakcīna (The People’s Vaccine), kas iestājas par bezmaksas Covid-19 vakcinācijas pieejamību katram pasaules iedzīvotājam neatkarīgi no valsts, kurā viņš dzīvo, arī norādījusi, ka vakcīnas 2021.gadā nesasniedz nabadzīgākas valstis. Tautas vakcīna aplēsusi, ka nabadzīgās valstis ir sasniegusi tikai viena no katrām septiņām vakcīnas devām, ko tām piegādāt solījuši zāļu ražotāji un bagātās valstis, ziņo BBC.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas