PVO: Pandēmijas izplatība paātrinās, jāturpina cīņa pret COVID-19

Pasaules Veselības organizācija (PVO) ir pavēstījusi, ka COVID-19 saslimšanas izplatība pasaulē paātrinās un aicinājusi iedzīvotājus turpināt dzīvošanu mājās un sociālo distancēšanos, bet veselības iestādes – atklāt, izsekot un izolēt saslimušos.

Pirmdien, 23.martā, ar paziņojumu par COVID-19 izplatību pasaulē nācis klajā PVO ģenerāldirektors Tedross Ghebrejesuss (Tedros Ghebreyesus).

«Pandēmija paātrinās. No pirmā apstiprinātā gadījuma līdz pirmajiem 100 000 gadījumiem aizritēja 67 dienas, līdz otrajiem 100 000 gadījumu pagāja 11 dienas, un līdz trešajiem 100 000 pagāja tikai četras dienas,» konstatējis PVO ģenerāldirektors.

«Lūgt cilvēkiem palikt mājās un īstenot citus fiziskas distancēšanās pasākumus ir svarīgs veids, kā bremzēt vīrusa izplatību un iegūt laiku, tomēr šie ir aizsardzības rakstura pasākumi,» sacījis Tedross Ghebrejesuss.

«Lai uzvarētu, mums ir jāuzbrūk vīrusam ar agresīvu un mērķtiecīgu taktiku: jāveic analīzes katrā iespējamā saslimšanas gadījumā, jāizolē un jāārstē katrs apstiprinātais gadījums un jāizseko un jāievieto karantīnā katrs cilvēks, kurš nonācis tuvā kontaktā ar apstiprināto saslimušo,» aicinājis PVO.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas