PVO: Pēc Francijas atklājuma valstīm jāizmeklē agrīnie COVID-19 gadījumi

Pasaules Veselības organizācija (PVO) pavēstījusi, ka organizāciju nepārsteidz Francijas zinātnieku atklājums, kas norāda uz valstī agrāko inficēšanos ar COVID-19 jau pērn 27.decembrī, un ka citām valstīm arī ir jāizmeklē iespējami agrīnie gadījumi, vēsta britu ziņu portāls The Guardian.

Francijas medicīnas pētnieku grupa, ko vada divu franču slimnīcu reanimācijas nodaļu vadītājs Īvs Koens (Yves Cohen), ir veikusi 24 tādu pacientu analīžu atkārtotu testēšanu, kuri ārstēti decembrī un janvārī. Šiem pacientiem bijušas negatīvas gripas analīzes pirms laika, kad saslimstība ar COVID-19 izauga par pandēmiju.

Pētījuma rezultāti, kas publicēti žurnālā International Journal of Antimicrobial Agents, atklāja, ka kāds 42 gadus vecs Francijas iedzīvotājs, kurš tobrīd nebija ceļojis vairākus mēnešus, tomēr bijis inficējies ar COVID-19.

Svarīgi, ka viņš analīzes nodevis «vienu mēnesi pirms mūsu valstī pirmā apstiprinātā gadījuma», secinājusi pētnieki.

Tā kā Ķīna par jauno vīrusa infekciju pirmoreiz paziņoja PVO 31.decembrī, tad ir svarīgi, lai valstis šobrīd pētītu iespējamos agrīnos saslimšanas gadījumus ar jauno koronavīrusu. Tā otrdien, 5.maijā, paziņojis PVO preses pārstāvis Kristians Lindmeiers (Christian Lindmeier), raksta The Guardian.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas