PVO: Situācija ar koronavīrusu pasaulē prasa iestāžu rīcību, nevis bailes

PVO ģenerāldirektors Tedross Ghebrejesuss

Pasaules Veselības organizācija (PVO) norādījusi, ka koronavīrusa uzliesmojums pasaulē ir nonācis izšķirošā punktā un tam ir potenciāls izplatīties tālāk, ja vīrusa skarto valstu valdības nerīkosies strauji, ziņo britu raidsabiedrība BBC.

«Šobrīd mēs patiesībā esam ļoti smalkā situācijā, kad uzliesmojums var iet jebkurā virzienā atkarībā no tā, kā mēs to risinām. (..)

Šis nav laiks, lai baidītos. Šis ir laiks rīkoties, lai tagad novērstu inficēšanos un glābtu dzīvības,» sacījis PVO ģenerāldirektors Tedross Ghebrejsuss.

Attiecībā straujākajiem vīrusa izplatības centriem Ķīnu ir nomainījusi Irāna un Itālijas ziemeļi, no kurienes cilvēki ceļo un izplata vīrusu uz citiem reģioniem un valstīm.

PVO, kas koordinē un dod valstīm ieteikumus inficēto ārstēšanā un vīrusa izplatības ierobežošanā, tādēļ aicinājusi valstu valdības rīkoties strauji un iedarbīgi, lai nepieļautu vīrusa tālāku izplatību, ziņo BBC.

Latvijā inficēšanās gadījumu nav, kaimiņos ir

Reģionā ap Latviju pirmie vīrusa nēsātāji ir konstatēti Igaunijā, Lietuvā, Baltkrievijā un Krievijas Āzijas daļā. Kaimiņvalstīs ir izveidotas koronavīrusa darba grupas, kas veic informatīvo darbu un nāk klajā ar rīcības plāniem, ko tālāk uzdod īstenot dažādām iestādēm un juridiskām personām.

Latvijas Slimību profilakses un kontroles centrs piektdien, 28.februārī, vēsta, ka tiek veikti laboratoriskie izmeklējumi, un līdz šim tie visi bijuši negatīvi.

Nedēļas sākumā Valsts operatīvā medicīniskā komisija lēma paplašināt koronavīrusa izraisītās slimības COVID-19 ierobežojošos pasākumus, nosakot papildu valstis un teritorijas, no kurām atgriežoties, ir jāveic īpaši piesardzības pasākumi. Par koronavīrusa skartajām valstīm vai teritorijām, uz kurām attiecināti īpaši pasākumi tiek noteiktas Ķīna, Dienvidkoreja, Irāna, Itālijas Lombardijas un Veneto apgabali.

Sīkāka informācija iedzīvotājiem, uzņēmumiem un iestādēm par to, kā pasargāt sevi un citus no koronavīrusa infekcijas ir pieejama Latvijas Slimību profilakses un kontroles centra tīmekļa vietnē šeit.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas