PVO: Ticami, ka pandēmija Eiropā varētu beigties ar omikronu

Koronavīrusa SARS-CoV-2 omikrona variants ir ievedis kovida pandēmiju jaunā fāzē un Eiropā varētu pat to izbeigt, vērtējis Pasaules Veselības organizācijas Eiropas nodaļas direktors Hanss Klūge (Hans Kluge), kā viņa pausto citē britu ziņu portāls The Guardian.

«Ir ticami, ka reģions virzās uz tādu kā pandēmijas galotni,» amatpersona sacījis intervijā franču ziņu aģentūrai AFP, piebilstot, ka ar vīrusa omikrona variantu līdz martam varētu inficēties 60% Eiropas iedzīvotāju.

Kad esošie omikrona varianta uzplūdi atkāpsies, «diezgan daudzas nedēļas un mēnešus būs vispārēja imunitāte, vai nu pateicoties vakcīnai, vai tādēļ, ka cilvēkiem ir imunitāte pret infekciju, un arī sarūkošas sezonalitātes dēļ», prognozējis Klūge.

Lasiet arī: Anglijā vēlas atcelt kovida ierobežojumus pie 100 tūkstošiem inficēto dienā

«Mēs paredzam, ka būs brīdis klusuma, pirms kovids varētu atgriezties gada beigās, taču neparedzam, ka noteikti atgriezīsies pandēmija,» sacījis PVO Eiropas nodaļas direktors, vēsta The Guardian.

Kā liecina PVO apkopotie dati, no pandēmijas sākuma līdz 2022.gada 16.janvārim Eiropas valstīs no kovida izraisītām veselības komplikācijām ir miruši 1 718 338 cilvēki un reģistrēti 119 133 975 inficēšanās gadījumi.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas