PVO vērtē vīrusa Dienvidāfrikas variantu, valstis «slēdz durvis» lidojumiem no Dienvidāfrikas

Pasaules Veselības organizācija (PVO) pievērsusi uzmanību jaunam Covid-19 variantam, kas sākotnēji konstatēts Dienvidāfrikā. Vīrusa varianta izplatība darījusi bažīgas virkni pasaules valstu, kuras paziņojušas, ka uz laiku neļaus valstī nolaisties avioreisiem no Dienvidāfrikas un vairākām tās kaimiņvalstīm, vēsta britu ziņu portāls The Guardian.

Piektdien, 26.novembrī, sasaukta PVO sanāksme, kur eksperti lems vai jaunā koronavīrusa variantam Nr. B.1.1.529 piešķirt organizācijas «pastiprināti pētāma» vai «satraucoša» paveida statusu un kādu no grieķu alfabēta burtiem. Piemēram, pasaulē izplatīto vīrusa Indijas paveidu sauc par «delta variantu».

Strauju rīcību starptautiskās aviācijas jomā raisījis PVO Covid-19 tehnisko pētījumu grupas vadītājas Marijas van Kerkhovas (Maria Van Kerkhove) sniegtais vērtējums ceturtdien, 25.novembrī: «Pagaidām mēs nezinām daudz par šo. Mēs zinām, ka šim variantam ir liels skaits mutāciju. Un bažas raisa tas, ka, ja ir tik daudz mutāciju, tad tam var būt ietekme uz vīrusa uzvedību.»

Lasiet arī: Tomēr varēs rīkot Ziemassvētku tirdziņus

Par avioreisu apturēšanu no Dienvidāfrikas un tās kaimiņvalstīm piesardzības dēļ šonedēļ paziņojušas Itālija, Anglija, Singapūra un Japāna. Kā skaidrojis Itālijas veselības ministrs Roberto Speranza (Roberto Speranza): «Mūsu speciālisti pēta jauno variantu Nr. B.1.1.529. Kamēr tas notiek, mēs rīkosimies, cik vien iespējams, piesardzīgi.»

Latvijas veselības ministra teiktais

Šie notikumi pasaules ziņās pamanīti arī Latvijā. Veselības ministrs Daniels Pavļuts mikroemuāru vietnē Twitter pavēstījis: «Uzmanīgi sekojam informācijai par jaunu, potenciāli ļoti bīstamu vīrusa paveidu, kas konstatēts DĀR. Mums Latvijā ir ļoti labi speciālisti un jaudas, lai to atklātu. Ja un kad būs nepieciešams, pastiprināsim ieceļošanas noteikumus, esam kontaktā ar ES.» Pavļuts arī norādījis, ka Veselības ministrija sadarbībā ar citām nozaru ministrijām «gatavo MK lēmumu ceļošanas ierobežojumu ieviešanai jaunā vīrusa paveida skartajām valstīm Āfrikas dienviddaļā».

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas