PVO: Visiem pandēmija ir līdz apnikusi līdz riebumam

Pasaules Veselības organizācija nākusi klajā ar aicinājumu cilvēkiem pasaulē atcelt daļu savu Ziemassvētku un Jaungada brīvdienu plānu, lai rūpētos par sabiedrības veselību, jo daudzās valstīs izplatās koronavīrusa omikrona paveids, vēsta britu raidorganizācija BBC.

«Labāk atcelt pasākumu, nevis atcelt dzīvi,» preses konferencē pirmdien, 20.decembrī, sacījis PVO ģenerāldirektors Tedross Adhanoms Ghebrejesuss (Tedros Adhanom Ghebreyesus).

Pasaulē vadošās veselības organizācijas augstākā amatpersona sacījis: «Mums visiem šī pandēmija ir līdz apnikusi līdz riebumam. Mēs visi gribam atgriezties normālā dzīvē. Ātrākais veids, kā mums visiem – līderiem un indivīdiem – to izdarīt, ir pieņemt sarežģītus lēmumus, kas ir jāpieņem, lai pasargātu sevi un citus. Dažos gadījumos tas nozīmēs atcelt vai pārcelt pasākumus. (..) Ir labāk atcelt tagad un svinēt vēlāk, nekā svinēt tagad un vēlāk sērot.»

Lasiet arī: Pavļuts brīdina par strauju inficēšanās gadījumu kāpumu un iespējamo ierobežojumu nepieciešamību

Lai arī Latvijā šobrīd koronavīrusa omikrona varianta izplatība nav apjomīga, tā ir liela Lielbritānijā, kas ir Eiropas valsts ar vislielāko jauno omikrona varianta inficēšanās gadījumu skaitu. Londonā šai saistībā ir atcelta tradicionālā Jaungada sagaidīšana Trafalgāras laukumā, Francija un Vācija ir ieviesušas ceļošanas ierobežojumus attiecībā uz viesiem no Lielbritānijas, bet tās kaimiņvalstī Nīderlandē ir ieviesta mājsēde līdz janvārim, vēsta BBC.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas