PVO: Ziņas par COVID-19 vakcīnu uzmundrina

Pasaules Veselības organizācijas (PVO) ģenerāldirektors Tedross Adhanoms Ghebrejesuss (Tedros Adhanom Ghebreyesus) atzinis sasniegumus COVID-19 vakcīnas izstrādē par uzmundrinošiem, taču paudis satraukumu par vīrusa izplatības ātrumu Eiropā, vēsta britu ziņu portāls The Guardian.

Pirmdien, 16.novembrī, pēc ASV zāļu ražotāja Moderna paziņojuma, ka tā izstrādātā vakcīna sākotnējos izmēģinājumos ar 30 000 cilvēkiem uzrādījusi 95% iedarbīgumu, Ghebrejesuss atzinīgi novērtējis šos jaunumus par jau otrās iespējamās COVID-19 vakcīnas izstrādi.

«Mēs turpinām saņemt uzmundrinošas ziņas par COVID-19 vakcīnām,» PVO ģenerāldirektors pirmdien sacījis preses konferencē.

Lasiet arī: Paziņo par otrās COVID-19 vakcīnas 95% sākotnējo iedarbīgumu

Viņš norādījis, ka ir piesardzīgi optimistisks, ka nākamajos mēnešos varētu tikt piedāvāti jauni līdzekļi cīņai ar jaunā koronavīrusa pandēmiju.

Ghebrejesuss tomēr brīdinājis, ka līdz plaši pieejamai vakcīnai ir vēl tāls ceļš ejams.

PVO ģenerāldirektors aicinājis valstis un sabiedrības nekļūt pašapmierinātām, jo vīrusa izplatība Eiropā, Ziemeļamerikā un Dienvidamerikā patlaban esot sevišķi satraucoša, kā arī mediķi un veselības sistēmas tuvojoties lūzuma punktam.

«Attieksme neierobežot vīrusu (..) noved pie nāves, ciešanām un kaitē mājsaimniecībām un ekonomikām. Ātrākais veids, kā ļaut tautsaimniecībām atkal brīvi darboties, ir uzveikt vīrusu,» sacījis pandēmijas apkarošanas starptautiski koordinējošās organizācijas ģenerāldirektors Tedross Adhanoms Ghebrejesuss, vēsta The Guardian.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas