PwC: Uzņēmējiem lielākais apgrūtinājums ir pieaugošas darbaspēka izmaksas

Lielākie apgrūtinājumu baltiešu uzņēmējiem ir pieaugošās darbaspēka izmaksas, secināts PricewaterhouseCooper (PwC) Baltijas uzņēmumu vadītāju aptaujā.

Gan igauņu, gan lietuviešu uzņēmēji kā lielākos apgrūtinājumus izaugsmei minēja pieaugošās darbaspēka izmaksas, prasmju pieejamību un pārmērīgus regulējumus. Arī Latvijā kā lielākais apgrūtinājums tika minētas darbaspēka izmaksas, tomēr tika pieminēta arī korupcija un demogrāfiskās izmaiņas darbaspēka jomā.

Kamēr pasaulē 42% ir pārliecināti, ka tuvāko 12 mēnešu laikā globālā ekonomika uzlabosies, tikmēr vien 8% igauņu uzņēmēju ir par to pārliecināti. Pārliecību par izaugsmi pauda arī 24% Latvijas un 17% Lietuvas uzņēmēju. Igauņi starp Baltijas valstīm arī ir visskeptiskākie – vairāk nekā puse, tas ir, 52% uzņēmēju uzskata, ka tuvākajos 12 mēnešos globālā ekonomika samazināsies.

Runājot par savas valsts izaugsmi, Latvijas uzņēmēji starp baltiešiem ir visoptimistiskākie – puse aptaujāto ir pārliecināti, ka valsts ekonomika tuvāko 12 mēnešu laikā uzlabosies. Salīdzinājumam – tikai 10% igauņi un 23% lietuviešu cer uz savas valsts ekonomikas izaugsmi.

Ārvalstu investoru padomes locekle un auditorkompānijas PwC valdes priekšsēdētāja Zlata Elksniņa-Zaščirinska prezentācijas laikā norādīja: «Kamēr kaimiņvalstis vairāk paļaujas uz dabisko izaugsmi, Latvijas uzņēmēji domā, kā izaugsmi stimulēt, radot jaunus produktus un attīstot jau esošos.»

Igauņi kā lielākos sadarbības partnerus min Somiju (45%) un Latviju (35%), kā arī Zviedriju (30%). Arī latviešiem igauņi ir svarīgi sadarbības partneri (41%), tiem sekoja lietuvieši (33%) un vācieši (26%). Te Elksniņa-Zaščirinska atzīmē, ka Krievijas rādītāji latviešu acīs ir kritušies par 18%.

Lietuva kā savu svarīgākos sadarbības partnerus min Latviju un Igauniju (34%), kā arī Vāciju un Poliju (28%).

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas