bnn.lv  Latviski    bnn-news.com  English    bnn-news.ru  По-русски
Pirmdiena 11.11.2019 | Vārda dienas: Nellija, Ojārs, Rainers
LatviaLatvija

Bergmanis noliedz ultimāta izteikšanu ievēlēšanai vicemēra amatā; no savas kandidatūras gan neatkāpsies

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(Balsojumu nav)

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Sandris Bergmanis

Rīgas domes deputāts Sandris Bergmanis (S) noliedz, ka būtu kādam izvirzījis ultimātu ievēlēt viņu Rīgas vicemēra amatā.

Balstoties uz mēra amata kandidāta Oļega Burova (GKR) teikto, atsevišķi Saskaņas deputāti ir izvirzījuši ultimātus saistībā ar viņa ievēlēšanu, kuru nepildīšanas gadījumā politiķis mēra amatā netiks atbalstīts.

Aģentūras LETA rīcībā esošā neoficiāla informācija liecina, ka viens no ultimātu uzstādītājiem ir tieši Bergmanis, kurš cer ieņemt vicemēra amatu.

Tomēr, pēc Bergmaņa teiktā, no viņa puses nekādas prasības nav izvirzītas, jo frakcija jau maijā pieņēma lēmumu viņu virzīt šim amatam.

«Minētais lēmums joprojām ir spēkā esošs un saistošs. Es personīgi nekādus ultimātus uzstādījis neesmu, jo esmu komandas cilvēks un darbojos saskaņā ar frakcijas pieņemtajiem lēmumiem,» teica deputāts, aicinot kolēģus atturēties no prakses mētāties ar nepatiesiem apvainojumiem.

Taujāts, vai Bergmanis tomēr no šīs nominācijas pats neplāno atteikties, ņemot vērā to, kādas neskaidrības tas raisa, viņš norādīja, ka to nedarīs, ja vien frakcija nelems citādāk.

Savukārt Saskaņas frakcijas vadītāja Anna Vladova sacīja, ka Burovam joprojām ir stabils Saskaņas atbalsts.

Taujāta par iespējamo Bergmaņa vēlmi ieņemt vicemēra amatu viņa sacīja, ka: «sarunu notiek tik daudz, ka grūti pagaidām kaut ko komentēt», tādēļ piektdien, 9.augustā tiks rīkota frakcijas sēde, lai apspriestu turpmāko rīcību.

«Protams, Bergmanis ir viens no iespējamajiem kandidātiem vicemēra amatam, taču par to runāsim frakcijas sēdē. Mans uzstādījums ir, ka šo cirku, kad Rīga jau vairākus mēnešus gaida mēru, ir jāizbeidz,» sacīja Vladova.

Taujāta par to, vai Saskaņa būs gatava strādāt koalīcijā ar GKR, ja tiks noslēgts vēl atsevišķs sadarbības līgums starp GKR un Neatkarīgo deputātu frakciju, politiķe sacīja, ka ikviena partija var noslēgt sadarbības līgumus ar kādu citu partiju un tas darbam koalīcijā netraucēšot.

Tikmēr Neatkarīgo deputātu frakcijas vadītājs Valērijs Petrovs apliecināja, ka viņa frakcija nekādā gadījumā neatbalstītu Bergmaņa ievēlēšanu. Maija beigās tieši šis jautājums bija par pamatu četrotnes izslēgšanai no Saskaņas.

Kā ziņots, aizvadītās nedēļas sākumā Burovs medijiem pauda, ka, visticamāk, ir panākts kompromiss starp Saskaņas un Neatkarīgo deputātu frakcijas izvirzītajām vēlmēm, kas nozīmē, ka viņam varētu būt pietiekams atbalsts kļūšanai par mēru.

«Ja sākotnēji šķitis, ka abas puses gatavas uz zināmiem kompromisiem, tad tagad atsevišķi Saskaņas deputāti izvirza jaunus ultimātus attiecībā uz ieņemamajiem amatiem,» sacīja Burovs, atsakoties nosaukt gan konkrētus deputātus, gan amatus.

Vienlaikus Burovs sacīja, ka šantāžai ne no vienas puses pakļauties netaisās un konsultācijas nedz ar Saskaņu, nedz citām frakcijām nerīkos. Politiķis nolēmis 19.augustā sasaukt domes sēdi, kurā tiks lemts par priekšsēdētāja ievēlēšanu un paskatīties, cik daudzu domnieku atbalsts viņam ir.

«Ja man izdosies iegūt amatu, tad konsultācijas par turpmāku darbu īstenošu ar tiem deputātiem, kuri manu ievēlēšanu atbalstīja. Ja balsu kļūšanai par priekšsēdi nepietiks, tad gatavosimies ārkārtas vēlēšanām,» sacīja Burovs.

Tāpat ziņots, ka Rīgā mēra nav kopš 21.jūnija. Pavadījis amatā nepilnu mēnesi, pirms Jāņiem uzticības balsojumu neizturēja Dainis Turlais (GKR).

Domniekiem ir laiks līdz 20.augustam jauna pašvaldības priekšsēdētāja ievēlēšanai, pretējā gadījumā dome var tikt atlaista un būs jārīko ārkārtas pašvaldības vēlēšanas, un tieši šādu mērķi ir izvirzījušas partijas Vienotība un Jaunās konservatīvās partijas frakcijas. Saskaņā ar likumu Par pašvaldībām, Saeima var rosināt domes atlaišanu tad, ja pašvaldība bez mēra strādā divus mēnešus.


Pievienot komentāru

Turcija sāk deportēt Rietumvalstu džihādistus

Turcija pirmdien, 11.novembrī, pavēstījusi, ka sākusi sūtīt ārvalstu radikālo musulmaņu kaujiniekus atpakaļ uz to izcelsmes valstīm ASV un Eiropā. Kopumā Turcijas ieslodzījuma vietās ir vairāk nekā tūkstotis grupējuma «Islāma valsts» kaujinieku.

Patentmaksai līdz novembrim reģistrēti 4 342 nodokļu maksātāji

Patentmaksas maksāšanai līdz šā gada 1.novembrim Valsts ieņēmumu dienestā bija reģistrēti 4 342 cilvēki, no tiem 1 450 ir samazinātās patentmaksas maksātāji.

Elektrības vidējā cena Latvijā pieaug par 6%

Pagājušajā nedēļā biržā Nord Pool elektroenerģijas cena Latvijā pieauga par 6% – līdz 48,64 eiro par megavatstundu, informē AS Latvenergo pārstāvji.

Budžeta komisija galīgajā lasījumā atbalsta nākamā gada budžeta aprises

Saeimas Budžeta un finanšu komisija pirmdien, 11.novembrī, noslēdza darbu pie nākamā gada budžeta, atbalstot tā virzību izskatīšanai galīgajā lasījumā parlamentā.

Tallinā strauji palielinās nevienlīdzība starp turīgajiem un trūcīgajiem pilsētniekiem

Tallinā plaisa starp turīgajiem, trūcīgajiem un dažādām etniskajām grupām aug visstraujāk no visām Eiropas galvaspilsētām, ziņo Igaunijas sabiedriskais medijs ERR.

Sešas personas tiesās par izspiešanu un draudiem ierakt upuri kapā

Saskaņā ar apsūdzību 2018.gada oktobrī visi seši apsūdzētie vienojās no kāda vīrieša iegūt naudu bez jebkāda pamata, piedraudot un pielietojot reālu vardarbību.

Izsludināts konkurss uz Latvijas gaisa satiksme neatkarīgā padomes locekļa amatu

Satiksmes ministrija izsludinājusi konkursu uz VAS Latvijas gaisa satiksme neatkarīgā padomes locekļa amata vietu, informē ministrijā.

IeM Informācijas centra vadītāja amatam otrajā kārtā virza četrus pretendentus

Iekšlietu ministrijas Informācijas centra priekšnieka atlases komisija nolēmusi uz konkursa otro kārtu izvirzīt četrus no desmit pretendentiem, kas bija pieteikušies atklātam konkursam.

Igaunijas iemaksas ES budžetā pieaugs par 120 miljoniem eiro

Igaunijas iemaksas Eiropas Savienības nākamajā budžetā augs no 200 miljoniem eiro līdz 320 miljoniem eiro. Kāpums gaidāms saistībā ar Lielbritānijas izstāšanos no bloka un Igaunijas tautsaimniecības izaugsmi.

Graustam Marijas ielā mainījies viens no īpašniekiem un tapis atjaunošanas projekts

Rīgā, Marijas ielā 6, esošajai ēkai mainījies viens no īpašniekiem, kā arī Rīgas domei beidzot iesniegts nama atjaunošanas projekts minimālā sastāvā, informē pašvaldībā.

Latvijā būvniecības produkcijas apjoms audzis par 5,9%

Būvniecības apjoma kāpums bija ēku būvniecībā – par 11,7%, inženierbūvniecībā – par 2,1% un specializētajos būvdarbos – par 2,4%.

Krievijā sāk tirgot vilciena biļetes uz Krimu

Krievijā sākta biļešu iepriekšpārdošana pasažieru dzelzceļa pārvadājumiem uz anektēto Krimas pussalu Ukrainā. Brauciens maršrutā Sanktpēterburga-Sevastopole ilgs 43 stundas.

Šogad pieaudzis slepkavību un to mēģinājumu skaits

Šogad deviņos mēnešos, salīdzinot ar pagājušo gadu, pieaudzis slepkavību un to mēģinājumu skaits, turklāt lielākā daļa šo noziegumu notikuši iedzeršanas laikā.

Šodien Latvijā svin Lāčplēša dienu

Šodien Latvijā tiek atzīmēta Lāčplēša diena un Bermontiādes 100.gadadiena, godinot Brīvības cīņās un citos militāros konfliktos kritušos karavīrus un valsts aizstāvjus.

Šogad valsts atbalsts atcelts 16 OIK elektrostacijām

Šī gada desmit mēnešos elektroenerģijas obligātā iepirkuma tiesības atceltas 16 elektrostacijām.

Igaunijā turpina sarukt eksports, kamēr imports aug

Igaunijas eksporta apjoms septembrī bijis par trim procentiem mazāks nekā 2018.gada septembrī, savukārt imports tādā pašā apmērā audzis. Lielākais importa pieaugums bijis valstī ievestai produkcijai no Latvijas, tā liecina Igaunijas oficiālā statistika.

Bezdarba līmenis Latvijā oktobra beigās saglabājās 5,7% līmenī

Latvijā šogad oktobra beigās reģistrētā bezdarba līmenis bija 5,7% no ekonomiski aktīvo iedzīvotāju skaita, kas ir tikpat, cik mēnesi iepriekš.

Aptauja: Trīs ceturtdaļas Baltijas iedzīvotāji satraukti par savām finansēm pensijām

Aptuveni 3/4 Baltijas iedzīvotāju ir satraukti par to, kāda būs viņu finansiālā situācijā, dodoties pensijā, tajā pašā laikā daudzi aizvien neko nedara, lai uzkrātu papildu līdzekļus savai pensijai.

Rumānijas prezidenta vēlēšanās būs jārīko otrā kārta

Rumānijā aizvadītas prezidenta vēlēšanas, kur lielāko vēlētāju atbalstu guvis pašreizējais valsts galva Klauss Johaniss, taču tas nav bijis pietiekami, lai viņš uzvarētu jau vēlēšanu pirmajā kārtā.

Mediķi aicina valdību atlikt valsts budžeta pieņemšanu, gatavojas streikam

Latvijas Ārstu biedrība, Latvijas Jauno ārstu asociācija un Latvijas Māsu asociācija aicina atlikt valsts budžeta pieņemšanu un turpināt sarunas par papildu finansējuma piešķiršanu veselības aprūpes nozarei 2020.gadam un nākamajos gados.

LTV: Rīgas pašvaldības sociālās mājas celtniecībā, iespējams, izmantota apšaubāma viesstrādnieku piesaistes shēma

Rīgas pašvaldības sociālo māju un veselības centra celtniecībā Bolderājā, iespējams, izmantota apšaubāma viesstrādnieku piesaistīšanas shēma, ziņo LTV raidījums de facto.

Spānijas ārkārtas vēlēšanās uzvar sociālisti

Spānijā aizvadītajās ārkārtas parlamenta vēlēšanās uzvarējuši valdošie sociālisti, tomēr to deputātu vietu skaits sarucis, vēl vairāk attālinot valsti no iespējas vienoties par vairākuma valdības izveidi.

Burkovskis varētu kļūt par apvienotā TV3 ziņu dienesta vadītāju; iespējamo interešu konfliktu noliedz

Apvienoto TV3 ziņu dienestu piedāvāts vadīt pašreizējam LNT analītiskā raidījuma LNT Ziņu TOP 10 vadītājam Haraldam Burkovskim.

Šonedēļ turpinās silts novembris ar lietavām

Nedēļas sākumā gaisa temperatūra būs zemāka un dienas laikā nepārsniegs +5…+8 grādus, bet nokrišņi arī būs mazāk.

Latvijas Zaļā partija izslēgta no Eiropas zaļo partiju apvienības

Latvijas Zaļā partija ir izslēgta no Eiropas zaļo partiju apvienības, taču partijas biedriem šāds lēmums neesot pārsteigums.


Do NOT follow this link or you will be banned from the site!