Rācenis: Ārsti nav gatavi kompromisam

Latvijas Jauno ārstu asociācijas valdes priekšsēdētājs Kārlis Rācenis

Mēģinot risināt veselības nozares finansējuma jautājumu, medicīnas darbinieki nav gatavi piekrist valdības piedāvātajiem kompromisiem, tā otrdien, 5.novembrī, Latvijas Televīzijas raidījumā Rīta Panorāma teicis Latvijas Jauno ārstu asociācijas valdes priekšsēdētājs Kārlis Rācenis

«Situācija ir tik nokaitēta, ka es nespēju iedomāties, ka mums ir iespēja panākt kompromisu,» teica Rācenis, skaidrojot, ka ārsti jau ilgi samierinājušies ar kompromisiem.

Viņš norāda, ka, risinot šo situāciju, nav pareizi finansējumu ņemt nost, piemēram, skolotājiem. Budžetu būtu jāveido, sākumā iedodot naudu prioritārajām nozarēm un pārpalikumu dalot pārējiem, nevis visiem naudu sadalot līdzīgi un pāri palikušo tad iedodot noteiktajām prioritātēm.

Vēl par šo tematu: Mediķi 7.novembrī ņems bezalgas atvaļinājuma dienu un dosies piketā

Rācenis paredz, ka protestā pie Saeimas 7.novembrī būs ap 2 000 medicīnas darbinieku – pusi varētu veidot vien jaunie ārsti, bet otru mediķi no reģioniem.

Saistītie raksti

1 komentārs

  1. Jautājums-kur bija visi neapmierinātie pirms divdesmit gadiem?Skumji,ka jaunie ārsti un medmāsas prasa,tas protams,ir taisnīgi.Bet Kerim un Rācenim nevajadzētu pūst ZZS stabulē.Prasīsiet valdības maiņu-ko iegūsiet?Jaunas vēlēšanas,ZZS varas atgriešanos,Lemberga atbalstu(varbūt viņš patukšos savu naudas maku-velti cerēt).Rāceni,vai Jūs gribētu būt Kariņa vietā?Tad gan būtu lustīga dzīvošana!Nevajadzētu nopulgot savu valsti,savu zemi, savu tautu!Mēs visi esam LATVIJAS iedzīvotāji un daudziem gribētos vairāk.Negribētos apmeklēt ārstu ar tik augstām ambīcijām…

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Jaunākās Ziņas