Radeviča aizvien nav atsaukusies IZM aicinājumam atgriezt valdības piešķirto olimpisko prēmiju 30 000 eiro apmērā

Bijusī tāllēcēja Ineta Radeviča

Bijusī tāllēcēja Ineta Radeviča aizvien nav atsaukusies Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) aicinājumam atgriezt valdības piešķirto olimpisko prēmiju 30 000 eiro apmērā, kas tika izmaksāta par iegūtu ceturto vietu 2012.gada vasaras Olimpiskajās spēlēs Londonā, bet tagad anulēta, jo sportiste tika diskvalificēta pozitīva dopinga testa dēļ.

Kā sacīja IZM Sporta departamenta direktors Edgars Severs sportiste prēmiju nav atmaksājusi un šobrīd jautājums tālāk netiek virzīts, tomēr ministrija strādā pie jaunas kārtības, kādā tiek piešķirtas naudas balvas.

Severs skaidroja, ka jaunajā kārtībā plānots līgumu, par naudas balvas piešķiršanu, slēgt ar konkrētu sportistu, nevis sportistu pārstāvošo federāciju, kā tas bijis līdz šim. Līgumu ministrijai ar sportistiem neesot, tāpēc šādā gadījumā celt civiltiesisko prasību pret sportisti ir apgrūtinoši, ilgi un dārgi.

«Publiski aicinājām, sportiste neatsaucās. Ļoti žēl, protams, bet esam guvuši pieredzi un zinām, ka sistemātiski šis jautājums ir jāatrisina,» pauda IZM pārstāvis.

Severs atzīmēja, ka IZM tiesā nav vērsusies par šādu rīcību un tas nav arī paredzēts ministrijas dienaskārtībā.

Nākotnē, ja oficiāli stāsies spēkā lēmums par sportista rezultātu anulēšanu, ja sportists pārkāpis sacensību noteikumus, kā rezultātā notikusi vietu pārdale – naudas balva pilnā apmērā būs atmaksājama. Diskusija vēl esot par treneriem, jo apbalvojot sportistu, balvu piešķir arī trenerim.

Pēc IZM sākotnējā plāna bija cerēts līdz jūnijam Sporta padomē izskatīt jaunos noteikumus, tomēr Severs atzīmēja, ka pie pašreizējās situācijas ir grūti ko prognozēt.

IZM Sporta departamenta pastāstīja, ka koronavīrusa izraisītās slimības COVID-19 krīze parādījusi lietas pie kurām ministrijai vēl jāpievēršas, piemēram, sportistu tiesiskajām attiecībām ar komandām, proti, nodarbinātības jautājumi.

Tāpat Severs redz dažādu statistikas datu trūkumu, lai varētu veikt operatīvu analīzi, kā arī atsevišķus jautājumus risināmus redz saistībā ar sazaroto valsts budžeta sadales mehānismu struktūru.

Jau ziņots, ka Vieglatlētikas integritātes vienība (AUI) pēc atkārtotām Londonas olimpisko spēļu dopinga provju pārbaudēm Radevičas analīzēs konstatēja anaboliskā steroīda oksandrolona pēdas, kā rezultātā bijusī vieglatlēte vēlāk atkāpās no Latvijas Vieglatlētikas savienības (LVS) prezidentes amata.

Sportistes karjeru Radeviča noslēdza pēc 2012.gada vasaras Olimpiskajām spēlēm Londonā, kur viņa palika ceturtā vietā, no bronzas godalgas atpaliekot tikai par centimetru.

Pēc saņemtās diskvalifikācijas ceturto vietu Olimpiskajās spēlēs Londonā ieņems Krievijas sportiste Ludmila Kolčanova, kura sacensībās bija vien sestā, tādējādi apsteidzot iepriekš diskvalifikāciju saņēmušo tautieti Annu Nazarovu, kura bija ieguvusi piekto vietu.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas