Radio SWH īpašnieka maiņa – Kučinska valdības «kabatā» iebāztais lēmums

Māris Kučinskis

Bijušais Latvijas premjerministrs Māris Kučinskis, netiekot ievēlēts valdībā, «aizejot» no sava posteņa, «kabatā» nav paspējis ielikt lēmumus, kas būtu svarīgi sabiedrībai – gan OIK jautājumu, gan mediķu algas –, bet gan «gādīgi uzlicis» tos uz nākamās valdības pleciem. Tāpat viņš nav paguvis izraudzīties VID vadītāju, kā arī izglītības reformā atstājis vairākus neatrisinātus jautājums. Tikmēr lēmumu par Radio SWH īpašnieku maiņu – tās apturēšanu – viņš ir paspējis ielikt «kabatā».

Jāatzīmē, ka runa ir ne tikai par to, kam pārdot 80 procentus SWH akciju, bet arī, kam tās nepārdot. Kā iepriekš minējis Radio SWH līdzīpašnieks Jānis Šipkēvics, līdzšinējā vairākuma akcionāre saņēmusi mājienus, ka radio jāpārdod lielākajam Krievijas propagandas mediju tīklam Russia Today. Vai tas, ka Russia Today vietā akcijas piedāvātas uzņēmumam, ko, iespējams, ne īpaši iecienījis viens «mazs Latvijas Napoleons», ietekmējis Kučinska valdības steigu un prioritātes? Vai tādēļ tas bija tik svarīgs jautājums, kas bija «jāatrisina» kā viens no pēdējiem, aizejot no valdības?

SWH, visticamāk, necildinātu Kučinska tēlu tā, kā to dara Neatkarīgā Rīta Avīze un ziņu portāls nra.lv, kas liek uzsvaru nevis uz Kučinska valdības darbiem un tās rezultātiem, bet gan cildina to, cik viņš cēli, aizejot no premjera krēsla, «dāvina kolēģiem pildspalvas». Tāpat tiek izcelts, kā Kučinskis ar 3D rotām atklās Ziemassvētku egli Rīgā. Iespējams, tāpēc medijs, kas turpinātu paust objektīvu informāciju, arī kritiku, tiek dēvēts par «nacionālo draudu».

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Lieki atgādināt, kam labvēlīga Neatkarīgā Rīta Avīze un ziņu portāls nra.lv, kas atrodas zem SIA Mediju nams izdevniecības, kas savukārt 2017.gadā strādājusi ar 1 717 708 eiro apgrozījumu un 836 313 eiro lieliem zaudējumiem.

Medijs, kuram pietuvinātā persona svin desmit gadu jubileju, kopš sēž uz apsūdzēto sola, no Latvijas valsts budžeta ir saņēmis atbalsta finansējumus arī Kučinska valdīšanas laikā. Vai tāpēc Kučinska valdībai nav ienācis prātā skatīt arī šī medija «nacionālā drauda risku»?

Tas, ka potenciālais pircējs minēts arī Russia Today, šķiet, kritis «caurā kabatā» gan valdībai, pieņemot lēmumu par īpašnieku maiņu, gan LTV raidījumam de facto, kurš, veltot aizdomu pilnu sižetu par Media Support vēlmi iegādāties Radio SWH, Russia Today nosaukumu savā 24.marta raidījumā nemaz nepiemin.

Jāpiebilst, ka Latvijas Televīzija (LTV) aizvadītajā nedēļā no darba atlaida savu kolēģi, ilggadējo LTV darbinieku Hariju Lavkinaiti saistībā ar Ziņu dienesta studijā pārraidīto interviju Kremļa medijam Russia Today. Sabiedriskais medijs Russia Today sauc par «Latvijai nedraudzīgu un Kremlim pietuvinātu» mediju, taču, veidojot sižetu par SWH, šī medija potenciālā iesaiste tiek «negaidīti aizmirsta».

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas