bnn.lv Latviski   bnn-news.com English   bnn-news.ru По-русски
Pirmdiena 23.07.2018 | Vārda dienas: Magda, Magone, Mērija
LatviaLatvija

Mediķe: Es vairs negribu pacietīgi skaidrot raudošam bērnam, ka mammai ir jāstrādā

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(Balsojumu nav)

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Veselības ministrijas īstenotā radioloģisko izmeklējumu tarifu samazināšana no 1.aprīļa jau radījusi pirmās negatīvās sekas – lai izvairītos no būtiskas atalgojuma samazināšanās, radiologi un radiologu asistenti masveidā pārtrauc valsts apmaksāto pakalpojumu sniegšanu, informē MFD Veselības grupa.

Kā rezultātā iedzīvotājiem būtiski samazināsies valsts apmaksāto radioloģijas izmeklējumu pieejamība un pašiem biežāk būs jāsedz izmeklējumu izmaksas, norāda Veselības grupa. «Ilgtermiņā tas novedīs pie Latvijas iedzīvotāju veselības stāvokļa pasliktināšanās, jo palielināsies rindas un izmeklējumi ierobežotās iedzīvotāju maksātspējas dēļ netiks veikti savlaicīgi.»

MFD Veselības grupa valdes priekšsēdētāja Natālija Točiļenko skaidro kopēju situāciju: «Situācija šobrīd ir tāda, ka 90% radiologu un radiologu asistentu mums jau ir uzrakstījuši iesniegumus vai mutiski informējuši, ka nevarēs sniegt valsts apmaksātos pakalpojumus par samazināto tarifu, ko ir noteikusi Veselības ministrija. Būtībā vienīgie nozares darbinieki, kas nolēmuši turpināt strādāt, neskatoties ne uz ko, ir mediķi pirmspensijas vecumā,» atzīmē Točiļenko.

Jaunos radioloģijas speciālistus noturēt sniegt pakalpojumus par valsts noteikto tarifu nav iespējams, viņa publiski atzīst.

«Lielbritānijā, Vācijā vai mums tuvajās ziemeļvalstīs viņi par to pašu darbu saņems vairākas reizes lielāku atalgojumu, kas ir atbilstošs speciālista iegūtajai izglītībai, kvalifikācijai un darba ieguldījumam. Jau pie iepriekšējā tarifa valsts apmaksātie radioloģijas pakalpojumi tika subsidēti, lai medicīnas darbiniekus vispār varētu noturēt veikt šo diagnostikas darbu. Acīmredzot tagad ir lūzis pēdējais vadzis un speciālisti tiešām vairs nespēj izdzīvot ar atalgojumu, ko tiem piedāvā jaunie tarifi,» norāda MFD Veselības grupa valdes priekšsēdētāja.

MFD Veselības grupa ir atlasījuši vairākus izvilkumus no ārstu radiologu un radiologu asistentu vēstulēm, viena no tājām rakstīts: «Strādāt par atalgojumu, kas samazināts tik ievērojami, nav iespējams – katra datormogrāfijas izmeklējuma paraksts, arhīva analīze un komunikācija ar ārstējošo ārstu prasa ievērojami vairāk laika, nekā Veselības ministrijas funkcionāri var iedomāties. Valsts attieksme pret medicīnu ir apkaunojoša man kā ārstam. Apsveru iespēju pārcelties uz dzīvi un darbu Lielbritānijā – šobrīd esmu pārrunu procesā.»

Kopš 2009.gada radioloģijas izmeklējumu tarifi ir samazinājušies ļoti būtiski, atsevišķiem pakalpojumiem pat par 70%. Piemēram, 2009.gadā tarifs par tradicionālo galvas datortomogrāfijas izmeklējumu bija 110,19 eiro, kam sekoja nozīmīga tarifa samazināšana ekonomiskās krīzes ietekmē.

Tomēr vēl līdz šā gada 1.aprīlim tarifs bija 79,77 eiro, savukārt no 1.aprīļa tas ir samazināts līdz 34,62 eiro. Jaunais tarifs vairs nenosedz izmeklējumu pašizmaksu, un tāpēc prognozējams, ka samazināsies pakalpojuma pieejamība – gan tāpēc, ka par tik zemu atalgojumu radiologi vairs nevēlēsies veikt izmeklējumus, gan arī tāpēc, ka aparatūras iegāde un infrastruktūras uzturēšana radīs zaudējumus pakalpojuma sniedzējiem.

Latvijā šobrīd nav novērojama ekonomiskā krīze, bet atalgojums radioloģijas darbiniekiem par valsts apmaksāto izmeklējumu veikšanu iedzīvotājiem tiek samazināts, norāda MFD Veselības grupa.

Jāatzīmē, ka vēl kādā no atlasītajām vēstulēm, kāda darbiniece raksta, kā jaunie tarifi ir ietekmējuši viņas dzīvi: «Sakarā ar jaunajos tarifos paredzēto atalgojuma samazinājumu daru zināmu, ka darbu turpināt nevarēšu. Atalgojums jau tā nav liels, bet samazinājums rada situāciju, kad darbu turpināt nav iespējams.»

MFD Veselības grupa valdes priekšsēdētāja atzīst, ka šobrīd saņem gan emocionālus, gan racionāli argumentētus iesniegumus no radiologiem par to, kāpēc viņi vairs nespēs strādāt par jauno tarifu. «Visi radiologi norāda, ka ministrijas paredzētais atalgojums jau līdz šim bija tik niecīgs, ka ārsti bija spiesti strādāt vairākās darbavietās, uzņemties virsstundas, kā arī regulāri strādāt naktīs un brīvdienās. Līdz ar to cieš viņu veselība, gan arī ģimenes dzīve. Ņemot vērā, ka Latvijas radioloģijas speciālisti ir pieprasīti arī citās Eiropas valstīs, daudzi apsver iespēju vai jau ved sarunas par pārcelšanos strādāt uz ārvalstīm.»

Kādā vēstulē pausts argumentēts un emocionāls viedoklis par medicīnas jomu kopumā: «Esmu trīs bērnu māte. Lai nodrošinātu iztiku ģimenei, esmu spiesta jau tagad strādāt sešās darbavietās. Strādāju naktīs, strādāju brīvdienās. Jau līdz šim radiologu trūkums un Latvijā strādājošo radiologu noslogojums bija katastrofāls. Situācija medicīnā un labu speciālistu trūkums ne tikai radioloģijā ir ļoti sāpīgs jautājums, par ko vēlreiz pārliecinājos, kad pirms nedēļas slimnīcā mira mana māte.»

Turpinot, trīs bērnu māte norāda: «Arī mēs, radiologi, esam cilvēki. Arī mēs gribam vairāk laika pavadīt ar ģimeni un brīvdienās atpūsties, nevis, pārcilvēcīgi koncentrējot visus spēkus, joņot no vienas iestādes uz otru no agra rīta līdz vēlam vakaram. Arī man gribas redzēt māmiņdienas koncertu  bērnudārzā un piedalīties skolas ekskursijā, nevis kārtējo reizi pacietīgi skaidrot raudošam bērnam, ka mammai ir jāstrādā, jo citādi nevarēsim samaksāt dzīvokļa īri, par pulciņiem nemaz nerunājot.»

Radiologi uzskata, ka ieguldītās pūles, iegūstot attiecīgu izglītību šajā nozarē, neatmaksājas, tāpēc vēl vienā vēstulē tiek teikts: «Lai iegūtu radiologa-diagnosta sertifikātu ir jāmācās seši gadi augstskolā un pēc tam vēl četri gadi rezidentūrā, kopā desmit gadi. Darbs ir fiziski smags, un ikdienā, veicot izmeklējumus, stundām ir jāstrādā piespiedu pozā. Tāpēc daudziem radiologiem tipiska problēma ir izteikta muguras deformācija, sāpes sprandā, plecos un rokās.

Arī mediķiem ir vajadzīgi mediķi: «Es regulāri apmeklēju fizioterapeitu un vingroju, lai varētu strādāt ar esošo slodzi. Lai neciestu veselība vai darba kvalitāte, nav iespējams vēl vairāk palielināt ne darba slodzi, ne arī intensitāti. Iepazīstoties ar jaunajos tarifos paredzēto algas samazinājumu, esmu spiests apdomāt citas darba iespējas.»

Ref: 225.000.103.726


Pievienot komentāru

 1. Laupīšana teica:

  Mediķi blefo- nabaga dakterīši.
  Kā tu to vari dabūt gatavu strādājot 6 darbavietās.
  Cik stundas tad tev ir uz vienu slodzi meļļi slaisti. Ja uz vienu otru aparatūru dienā var nopelnīt vismaz 300 un uz augšu tad kur paliek tā nauda un vēl mēnešiem jāgaida rindā.
  Publicējiet visas izmaksas kas saistītas ar izmeklējumiem.

  • Laupīšana teica:

   Avot iedomājaties tikai kā būtu jāstrādā ceļu darbiniekam vai būvniekam 6 darbavietās es nerunāju par kantoru žurkām bet par reālā darba darītājiem.

  • ? teica:

   Kāpēc ir rindas? – jo nav speciālistu, un visi pierakstās uz 3-4 vietam, aiziet uz vienu, bet no pārējam neatsaka vizīti. Paši veidojat šīs rindas.
   Un sūdzās ne jau vecākie ārsti, bet jaunie, kuriem ir mazi bērni, kuri tikko sākuši veidot ģimeni.
   ārsts atbild par cilvēka dzīvību.
   Un mēs visi redzam kādi ir ceļi Latvijā! :D

  • Es teica:

   Jūs maldaties. 6 darbavietās ārsti strādā pa stundām, piem. vienā poliklinikā 1 pieņemšana, tad stundas pārtraukums (kāmēr aizbrauc līdz nākamai darbavietai), tad vēl viena pieņemsāna un ttt. Tad pārnāk mājās, visi mājinieki iet gulēt, bet radiologs apsēžas un apraksta attālināti kkādus citus izmeklējumus līdz vēlai naktij. Varat iedomāties, lai varētu taisīt US vēdera dobumam vai vairogdziedzerim jāmācās vismaz 7-8 gadi, tad rezidentūras laikā var sākt kkur piestrādāt. Un par vienu US izmeklējumu ārsts uz rokas saņem 1 eiro. Vai tas ir normāli? TPC ārsti skrien no vienas darba vietas un otru, nemaz nerunājot vispār par dežūrām un svētku dienām. Un tad jautājums – vai JUMS ir vajadzīgs tāds ārsts, kurš novests līdz bezgalam?

  • jjj teica:

   Tavam gudrajam zinashanam – radiologam nemaksa par slodzi/stundam, bet gan paveiktajiem aprakstiem – gabaldarbs. Tapec vae stradat ntajas darba vietaas, visur aprakstot kadu noteiktu izmeklejumu skaitu.

  • mjau teica:

   laupītāj, izklausās, ka tieši no grāvjrača skatpunkta skatāties. Cik jums darba un naudas un izglītības gadu prasījusi jūsu šī brīža darba vieta? Kāda ir psihiskā slodze, jo redz, gudri dixt nav malku cirst, ir arī darbi, kas neprasa tikai fizisku spēku- kā preču un vagonu krāmēšana. Atbildība, psihoemocionālā slodze ir atslēga arī.

 2. Skumji teica:

  Par sešām darba vietām nav melots- tas nenozīmē, ka visās ir “slodze”- pēc darba slimnīcā ir poliklīnika, pa brīvdienām dežūras pa pusi Latvijas, tad vēl kāds no reģioniem sūta paralēli bildes…. un jā, radiologus GAIDA visur pasaulē- drīz mīļie varēsiet paši sevi izmeklēt un ārstēt!!!

 3. Beta teica:

  Rakstā paustais ir īsta patiesība. Un radiologu kā arī radiologu asistentu daudzums Latvijā ir katastrofāli zems. Atalgojums domājat ir liels? Nē. Es neesmu radiologs bet esmu strādājusi ar šiem cilvēkiem dien dienā un zinu gan cik viņi pelna gan kādu smagu darbu viņi dara. Ja citi iet gulēt 9 vakarā lai možu garu celtos 6, tad radiologa vidējais gulētiešanas laiks ir ap 12. Un iekārtas… domājat ka tās ir lētas? vidēja USG ierīce maksā ap 80000 bet dator tomogrāfam un magnētiskai rezonansei pielieciet klāt pāris nulles. Privātajam ir jāņem kredīts un tas jānomaksā. Paskaitiet, pirms sakiet ka radiologi blefo…
  Savukārt medmāsas saņem minimālo algu 320 uz rokām. Tas jūsuprāt arī ir normāli?

 4. Anonīms teica:

  Neviens veļu darbinieks nestrādātu par 5€ stundā un nesaņemot dubultu samaksu par virsstundām!

 5. Anonīms teica:

  Mūsu valstī tikai ārst dieva vieta! Manipulē, jo cilvēku veselība daļēji atkarīga no viņiem tādā redzamā veidā. Daudz citu profesiju , kur strādā ļoti daudz , bet visu laiku mēdijos negaužas par zemo atalgojumu. Nedraudiet ar to braukšanu prom un kas tad jūs ārstēs. Tukšas vietas nemēdz būt. Nemaz jau jūs tur ta negaida..stupri daudz būs jāmācās un prasīs atbildību, ko šeit nevar paprasīt par nolaistu lažu.

 6. Miko teica:

  Kamēr man būs par stundas darbu celtniekam, frizierim, elektriķim utt, jāmaksā tik daudz, ka man (vismaz ar valsts pacientiem) jāstrādā veselu dienu, lai to nopelnītu, neviens man neiestāstīs, ka ārsta alga ir par lielu!

 7. Anonīms teica:

  Lai beidz dirst.pastāviet dakteri gaterī pie zāģa 12h dieņā par 230 uz rokas un50 melnā.pastrādasiet vēl kādā darba vietā? Man jau tas teksts patīk,strādāju sešos darbos,.ja kvalitatīvi strādā8h vienā darba vietā tad atlikušajām 5 dzīve par īsu.

 8. zuze teica:

  Nu nevajag jau pārspīlēt.Citi ari ir cilvēki.Trūkst naudas ļoti daudziem,ne tikai mediķiem.invalīds dzīvo ar 95 eiro mēnesī.un cik pa minimālo strādā.nabaga jaunās ģimenes ar bērniem par īri vien visu naudu atdod.un dzīvo stresā,braukā pa 100 km dienā uz darbu,jo Rīgā par īri visa alga jāatdod,be t citur darba nav

 9. Anonīms teica:

  Komentētāji… skaudiet klusībā. Celtnieki… 9 gaiteņus pabeiguši un muti plāta. A jūs katrs pamēģiniet izlasīt kaut vienu grāmatu par medicīnu un tad padomājiet cik ilgi bija jāsēž skolas solā tad augstskolā lai JUMS uztaisītu tikai špricīti… cik ilgi tā māsiņa un dakteris atteicās no visām ballītēm kurās JŪS bijāt pirmie KINGI… un cik abortus uztaisīja tās naivās meitenes JŪSU dēļ??? Tagad kāds ir vainīgs ka esat slinki un negribat maksāt… sprāgstiet nost un neviens no šiem dakteriem neraudās, bet JŪS apsprāgsiet kā mušas kad viņi aizbrauks.

 10. Strādniece teica:

  Sveicināti! Piekrītu komentāram, ka dakteri šobrīd spēlē cietēju lomu. Lielākā daļa LV iedzīvotāji strādā ļoti garas un neadekvātas darba stundas. Jums, dakteri, ir liela vēlme piepelnīties ne tikai poliklīnikā, bet arī privāti-tam visam 24 stundas par maz…diemžēl pedagogi, policisti, ugunsdzēsēji nevar piepelnīties privāti…tad nu beidzam stresot, kurš nevar celt, nevar vilkt.

 11. Māsiņa teica:

  Brēc dakteri,bet izmirst medmāsas.Varat pārsist manas kolēğes rekordu- 504 stundas mēnesī nostrādāt?Un galvenais-lapni smaidi pacientam!Algā uz rokas-1000 eur.Super!

Lūdz sākt kriminālvajāšanu pret diviem policistiem par krāpšanos ar azartspēlēm

Iekšējās drošības birojs lūdzis prokuratūrai sākt kriminālvajāšanu pret vairākām personām par datorkrāpšanu spēļu automātos, tostarp pret diviem policistiem.

Kanādā traģiska apšaude Toronto pilsētā

Kanādas lielākajā pilsētā Toronto noticis uzbrukums civiliedzīvotājiem ar šaujamieroci. Divi cilvēki nonāvēti, un vēl 13 cilvēki tikuši ievainoti.

Latvijā teju 10% no HIV inficētajiem ir jaunieši

Latvija šobrīd ieņem līderpozīciju jaunatklāto HIV gadījumu skaitā Eiropas Savienībā – turklāt gandrīz 10% no HIV inficētajiem ir jaunieši, norāda sabiedrības veselības speciāliste, Baltijas HIV asociācijas biedre Anda Ķīvīte.

Igaunijas zemnieki aktīvi piedalās Atvērto saimiecību dienā

Zemnieki Igaunijā aizvadījuši ceturto Atvērto saimniecību dienu, kad vairāk nekā 250 zemnieku saimniecības uzņēmušas savā sētā katru, kurš vēlas apskatīt klātienē, kā tiek audzēta un apstrādāta lauksaimniecības produkcija.

OCTA Garantijas fonda apmērs strauji samazinājies, tā apdrošinātāji

Neskatoties uz to, ka apdrošināšanas sabiedrības kopš 2016.gada oktobra atsāka iemaksu veikšanu OCTA Garantijas fondā, šobrīd tas samazinājies līdz vēsturiski zemākajam slieksnim kopš 2008.gada aprīļa, kad tas pārsniedza likumā noteiktos 20 miljonu eiro un iemaksas vairs nebija jāveic.

Valdgales ugunsgrēku notur iekšpus izveidotā perimetra; sasaukta Krīzes vadības padomes sēdē

Glābējiem nakts laikā izdevies noturēt Valdgales pagastā izcēlušos ugunsgrēku iekšpus izveidotā perimetra, uzsver Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta preses pārstāve Inta Palkavniece.

Lursoft: Ēdināšanas joma Latvijā – cik apgroza, nopelna un nodokļos samaksā nozares līderi

Vai ēdināšanas nozares uzņēmumi Latvijā patiesi strādā ar zaudējumiem un kāds ir to nodokļu pienesums, pētījumā centies noskaidrot Lursoft, apkopojot datus par nozares uzņēmumu darbību pēdējo trīs gadu laikā.

Polijas Seims steidz nomainīt nepiekāpīgo Augstākās tiesas priekšsēdētāju

Polijā turpinoties reformām tiesu varā, ko asi nopēlusi daļa sabiedrības un Eiropas Komisija, likumdevēji nolēmši paātrināt Augstākās tiesas priekšsēdētājas, skaļas reformu pretinieces nomaiņu.

Olaines cietuma teritorijā plāno būvēt IeVP un VPD personāla mācību centru

Lai nodrošinātu visām Ieslodzījuma vietu pārvaldes un Valsts probācijas dienesta personāla grupām atbilstošu apmācību infrastruktūru un iespējas, Olaines cietuma teritorijā iecerēts izbūvēt ieslodzījuma vietas paraugkorpusu, kā arī mācību centru, liecina Tieslietu ministrijas sagatavotais Norvēģijas finanšu instrumenta līdzfinansētās programmas Korekcijas dienesti koncepcijas projekts.

Pēc žurnālistu materiāliem policija sākusi pārbaudi par Lemberga meitas ofšoru tīklu

Valsts policija sākusi pārbaudi pēc žurnālistu publicētajiem materiāliem par pienākumu pildīšanas atstādinātā Ventspils mēra Aivara Lemberga meitas ofšoru tīklu.

Bulgārija noraida migrantu atpakaļuzņemšanu no Rietumeiropas

Bulgārijas parlaments pieņēmis tiesību normu, kas valdībai liedz parakstīt divpusējus nolīgumus ar citām Eiropas Savienības dalībvalstīm par tādu ieceļotāju atpakaļuzņemšanu, kuri bloka teritorijā iekļuvuši caur Bulgāriju, bet pēcāk valsti pametuši.

Karstuma vilnis Latvijā turpināsies, vietām gaidāmas stipras pērkona lietusgāzes

Šajā nedēļā karstums Latvijā neatkāpsies – dienas būs sutīgas un arī naktīs gaiss vietām neatdzisīs vairāk par +20 grādiem. Gandrīz katru dienu kādā no reģioniem varēs novērot lietu un pērkonu.

Nedēļa Lietuvā. Tiesājams politiķis neatgūst kratīšanā konfiscētus tūkstošus

Eligijam Masjulim, bijušam Lietuvas Liberālās kustības priekšsēdētājam, kurš tiek tiesāts par saistību ar skaļu politiskās kukuļošanas lietu, nav izdevies atgūt skaidru naudu, kas kratīšanas laikā atrasta viņa mājās un konfiscēta.

BNN nedēļas apkopojums: Atklātu balsojumu par prezidentu? Ugunsgrēki Latvijā. Sarakstu iesniegšana 13.Saeimai

BNN sniedz apkopojumu par šīs nedēļas aktuālākajiem notikumiem, kurās ietvertas tādas tēmas kā Pārmaiņas; Cīņa; Nākotne ; Izaugsme; Darījums; Ugunsgrēks.

Gada pirmajā pusē par 6% sarucis ievestu lietotu auto skaits

Latvijā šogad pirmajā pusgadā par 6% sarucis ievestu lietotu auto skaits, aģentūru informē Auto asociācijā.

airBaltic saņem desmito Airbus A220-300 lidmašīnu

Latvijas lidsabiedrība airBaltic 20.jūlijā Rīgā saņēma desmito Airbus A220-300 lidmašīnu ar reģistrācijas numuru YL-CSJ.

VID: Kases aparātu reforma rit smagnēji, tomēr tās gaita ir daudz raitāka nekā pērn

Kases aparātu reforma rit smagnēji, tomēr tās gaita ir daudz raitāka nekā pērn, informē Valsts ieņēmumu dienests.

Meža ugunsgrēka dzēšanai Valdgales pagastā piesaistīs papildu ugunsdzēsējus

Šobrīd ar meža ugunsgrēku Valdgales pagastā cīnās 60 ugunsdzēsēji, taču dienas gaitā plānots piesaistīt vēl 30 glābējus, liecina Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestaieraksts sociālajā tīklā Twitter.

Ventspilī meklē risinājumus aktuālajiem vides jautājumiem

Ventspilī piektdien, 20.jūlijā notika AS Ventspils tirdzniecības osta pārstāvju un vides speciālistu tikšanās ar Valsts vides dienesta pārstāvjiem.

Bērni ar funkcionāliem traucējumiem varēs saņemt ES fondu finansētus pakalpojumus

Bērniem ar funkcionāliem traucējumiem, kuriem noteikta invaliditāte, būs pieejami sabiedrībā balstīti sociālie pakalpojumi sociālo prasmju un funkcionālo spēju uzlabošanai. Šim mērķim no Eiropas Sociālā fonda projektu īstenošanai ir paredzēti vairāk nekā 4,2 miljoni eiro.

Ražotāju cenu līmenis rūpniecībā jūnijā gada griezumā palielinājies par 4,3%

Vidējais ražotāju cenu līmenis Latvijas rūpniecībā 2018. gada jūnijā, salīdzinot ar 2017. gada jūniju ir palielinājies par 4,3%. Vietējā tirgū realizētajai produkcijai cenas pieauga par 4,8%, savukārt eksportētajai produkcijai – par 3,7%.

Lībija noraida ES ieceri Ziemeļāfrikā veidot migrantu centrus

Lībija ir pret Eiropas Savienības piedāvāto risinājumu Ziemeļāfrikas valstīs veidot migrantu centrus, lai apturētu cilvēku plūsmu pāri Vidusjūrai uz ES. Tā norādījis Lībijas premjerministrs Fajezs al Saradžs, kurš arī uzsvēris, ka Briselei valsti neizdosies pārliecināt ar finansiālu motivāciju.

Kopējie nodokļu parādi Latvijā jūlija sākumā – 1,212 miljardi eiro

Latvijā šogad jūlija sākumā kopējie nodokļu parādi, ieskaitot aktuālos, apturētos parādus un atmaksas termiņa pagarinājumus, bija 1,212 miljardu eiro apmērā, kas ir par 0,8% mazāk nekā mēnesi iepriekš.

Sākoties festivālam Positivus, uz Tallinas šosejas būs intensīvāka satiksme

Sākoties mūzikas festivālam Positivus, kas nedēļas nogalē norisināsies Salacgrīvā, autovadītājiem jārēķinās ar intensīvu satiksmi uz Tallinas šosejas.

Spānija atceļ aresta orderi Katalonijas neatkarības pasludinātājam Pudždemonam

Spānijas Augstākā tiesa ir atcēlusi Eiropas aresta orderi bijušajam Katalonijas reģiona valdības galvam Karlesam Pudždemonam, jo Vācija ir atteikusies viņu izdot tiesāšanai par apsūdzību dumpja rīkošanā par Katalonijas reģiona neatkarības pasludināšanu 2017.gadā.

Jaunākie komentāri