Radīts logo Latvijas prezidentūrai ES Padomē

Ministru kabinets šonedēļ apstiprinājis Latvijas prezidentūras Eiropas Savienības Padomē logo. Tā pamatā likts arhetipisks dzirnakmens tēls.

Latvijas prezidentūras logo autors ir dizaina grafiķis, Latvijas metāla naudas koncepcijas un dizaina autors Gunārs Lūsis, portālu BNN informē Ārlietu ministrijā.

«Latvijas prezidentūras Eiropas Savienības Padomē logo lielā mērā atspoguļo to, kāda būs Latvijas prezidentūra – tā būs stabila, uz attīstību vērsta un tikpat pamatīga kā Latvijas cilvēka raksturs. Latvijas prezidentūra – kā pamatīgs dzirnakmens, kas griežas un dzen uz priekšu Eiropas Savienību, lai risinātu gan problēmas, gan nostiprinātu pašas savienības lomu,» uzskata ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs.

Dzirnakmens grafikas un jēdzieniskuma cēlā nozīme ir tuva, kā arī saprotama visām Eiropas tautām. Tas ir simbols ar dziļām vēsturiskām saknēm, kas izaug jau no civilizāciju pirmsākumiem. Zīmes vizuālā izteiksme rosina dažādu asociāciju virkni, kurās centrālā nozīme ir dzirnakmenim kā darba simbolam. «Eiropas labklājības un panākumu pamatā ir tieši radoša, kā arī produktīva darba tikumi,» par logo saka Latvijas prezidentūras logo teksta autors mākslas zinātnieks un kritiķis Jānis Borgs.

Logo būs viens no Latvijas prezidentūras atpazīstamības simboliem. Prezidējošās valsts logo izveide, kā daļa no prezidentūras kopējās vizuālās identitātes dalībvalstīm ir kļuvusi par noteiktu tradīciju. Prezidentūras laikā logo plānots izmantot gan lietvedībā, gan prezidentūras publikācijās un prezentācijas materiālos, uz suvenīriem, gan arī objektiem telpiskajā, kā arī digitālajā vidē. Logo rotās arī Eiropas Savienības Padomes ēkas Briselē un prezidentūras mājaslapu.

Lūsis ir radījis kopumā ap 70 logotipu, to skaitā, Kultūrkapitāla fondam, Operas fondam, Latvijas Institūtam, Dziesmu un deju svētkiem, Rīga 800, kinoforumam Arsenāls, konferencei Forum Lugano, Rīgas Juridiskajai augstskolai un Rīgas Stradiņa universitātei.

Kā zināms, Latvijas prezidentūra Eiropas Savienības Padomē norisināsies 2015. gada 1.pusgadā. Lai sagatavotu Latvijas prezidentūru ES Padomē, ir izveidots Latvijas prezidentūras ES Padomē sekretariāts.

102.000.102.6655

Saistītie raksti

1 komentārs

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas