Radzevičs: Pašvaldības kapitālsabiedrības nepieciešams uzraudzīt no domes neatkarīgām personām

Rīgas pilsētas izpilddirektors Juris Radzevičs

Nav pareizi, ka vairākums no pašvaldības kapitālsabiedrības uzraugiem ir pašvaldībā strādājošie, tā otrdien, 7.janvārī, Latvijas Televīzijas raidījumā Rīta Panorāma pauda Rīgas domes izpilddirektors un pašvaldības uzņēmuma Rīgas satiksme kapitāldaļu turētājs Juris Radzevičs.

Skaidrojot 6.janvārī veiktās izmaiņas Rīgas satiksmes padomē, no amata padomē atsaucot Natāliju Moškevicu, bet padomē ieceļot Normundu Narvaišu, Radzevičs uzsvēra, ka nav pareizi, ka vairākums no padomes locekļiem ir arī pašvaldībā nodarbinātie. Viņaprāt, vairākumam padomes sastāva nepieciešams būt no pašvaldības neatkarīgiem.

Radzevičs uzskata, ka pašvaldību kapitālsabiedrību padomes būtu nepieciešams veidot no neatkarīgiem ekspertiem, piemēram, Baltijas Korporatīvās pārvaldības institūta, Pārresoru koordinācijas centra, Ārvalstu investoru padomes un vēl citām organizācijām.

Šādi eksperti varētu rūpēties par to, lai politiskās varas maiņām pašvaldībā nesekotu neprognozējamas pārmaiņas arī pašvaldības kapitālsabiedrībās.

Lasiet arī: Rīgas satiksmes kapitāldaļu turētājs prasīs prokuratūrai izvērtēt padomes priekšsēdētāja iecelšanas pamatotību

Rīgas domes izpilddirektors uzsvēra, ka šāda tendence novērojama ne tikai pašvaldības, bet arī valsts uzņēmumos.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas